Bursa Bitlis Otobüs Bileti

Bursa Bitlis Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 170,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 1469 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 14sa 32dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Bursa Bitlis arası giden otobüs firmaları ortalama 3 sefer düzenlenmektedir.

Bursa Bitlis otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Bursa Bitlis güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Bursa Bitlis seyahatinize başlamadan önce, Bursa ve Bitlis hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Bursa ve Bitlis şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Bursa Bitlis Otobüs Biletleri

Bursa, Türkiye’nin illerinden biri olup, Marmara Bölgesi’nde yer almaktadır. Bununla birlikte bağlı bulunduğu bölgenin aynı zamanda ülkenin en gelişmiş illerinden bir tanesidir. Kent özellikle otomotiv sektöründe fazlası ile gelişim göstermiştir. Bu alanda sağladığı gelişim ile çevresine istihdam sağlayarak çevresinden göç alarak nüfusunu arttırmaktadır. Şehir, geçmişin izleri ile bugünü buluşturan modern bir görünüm çizmektedir. Bunun nedeni Bursa’nın sahip olduğu doğal güzellikleri ve yerleşime uygunluğu nedeni ile geçmişte medeniyetler tarafından yerleşim noktası olarak seçilmesidir. Bir dönem Osmanlı İmparatorluğu’na ev sahipliği yapmıştır. Bu nedenle dönemi en iyi şekilde yansıtan tarihi ve kültürel yapıları il sınırları içerinde barındırmaktadır. 

Bursa ziyaretçilerinin mutlaka görmesi gereken noktalar arasında, Bursa Kozan Han, Reşat Oyal Parkı, Keramet Kaplıcaları, Oylat Mağarası, Mudanya Kemerli Kilise, Mudanya Kumkaya Kilisesi, Uludağ Kayak Merkezi, İnkaya Asırlık Çınarı, Emir Sultan Camii yer almaktadır.
Bitlis, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olup, Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Bitlis ili coğrafi olarak, Siirt, Muş, Van Gölü ile komşuluk içerisindedir. Şehrin tarihi yapılanmasına dair kesin bilgiler olmamasına rağmen geçmişinin yaklaşık yedi bin sene olduğu tahmin edilmektedir. Aynı zamanda yer altı kaynakları bakımından da zengin bir şehirdir. İl sınırları içerisinde bulunan Nemrut ve Süphan dağlarından değerli madenler çıkarılmaktadır. 
Bursa üzerinden zaman kaybetmeden Bitlis’e gitmek için Vangölü Turizm, Metro Turizm, Best Van Turizm gibi firmaların otobüs biletlerini www.neredennereye.com adresi üzerinden satın alabilirsiniz. 
 
  Bursa Hakkında
Nüfus:
2,740,970
Yüzölçümü:
10.886,38 km²
Plaka:
16
Telefon kodu:
(224)
Otogar:
Bursa Otogarı
  Bitlis Hakkında
Nüfus:
184,454
Yüzölçümü:
7.094,50 km²
Plaka:
13
Telefon kodu:
(434)
Otogar:
Bitlis Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.