Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
90 TL
Bilet Al
90 TL
Bilet Al
93 TL
Bilet Al

Bursa Amasya Otobüs Bileti

Bursa Amasya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 90,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 681 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 7sa 2dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 3 firma sefer düzenlemektedir. Bursa Amasya arası giden otobüs firmaları ortalama 4 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Tokat Seyahat firmasıdır.

Bursa Amasya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Bursa Amasya güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Bursa Amasya seyahatinize başlamadan önce, Bursa ve Amasya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Bursa ve Amasya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Bursa Amasya Otobüs Biletleri

Bursa, Türkiye’nin seksen bir ilinden biridir. Aynı zamanda ülkenin en gelişmiş illerinden de biridir. Özellikle otomotiv sektöründe ülkenin bir numarası olarak gösterilmektedir. Bu özellikleri ile istihdam sağlayarak çevresinden göç almış ve aldığı göç ile nüfusunu arttırmıştır. 

Bursa aynı zamanda doğal güzellikler bakımında da oldukça zengin bir şehirdir. Gerek iklimsel yapısı, gerekse engebeden uzak arazi şekilleri ile yerleşime uygun olduğu için tarihinde büyük medeniyetler tarafından yerleşim noktası olarak seçilmiştir. Bu medeniyetlerden en önemlilerinden biri de Osmanlı İmparatorluğu’dur. Şehir bir dönem Osmanlı’nın başkenti olmuştur ve günümüzde o döneme ait fazlası ile tarihi ve kültürel yapıya ev sahipliği yapmaktadır.

İklimsel olarak ılıman iklimin kendine özgü bir türüne sahiptir. Genel bitki örtüsü olarak, ormanlara sahiptir. Ayrıca göller bakımında da oldukça zengin olup bu özelliği ile yurt içi ve yurt dışından her yıl binlerce ziyaret almaktadır. Bursa’nın Osmanlı dönemini yansıtan en iyi örneklerden bir tanesi de yeşil türbedir.
Amasya, Türkiye’nin illerinden biri olup, Karadeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. Son zamanlarda ilin ismini duyurması ile birlikte sahip olduğu doğal güzellikler ile ziyaretçiler tarafından büyük ilgi görmektedir. Ülke içerisinde elmaları ile ünlüdür. Aynı zamanda köklü bir geçmişe de sahiptir. Özellikle Osmanlı döneminde kalma pek çok sayıda eseri günümüze taşımaktadır.

Amasya ziyaretçilerinin görmesi gereken noktalar arasında, Bimarhane (Darüşşifa), Hazeranlar Konağı, Gümüşlü Camii, Amasya Kalesi, Amasya Müzesi, Kadılar Türbesi, Çağlayan Köprü yer almaktadır.
Bursa üzerinden zaman kaybetmeden Amasya’ya gitmek için Niksarkale Turizm, Topçam Turizm, Mis Amasya Tur, Erova gibi otobüs firmalarının otobüs biletlerini www.neredennereye.com adresinden satın alabilirsiniz. 

Bursa Amasya otobüs bileti mi aradınız? Bursa Amasya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Bursa Amasya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Tokat Seyahat 90 TL
Mis Amasya 90 TL
Lüks Erova Turizm 93 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Bursa Hakkında
Nüfus:
2,740,970
Yüzölçümü:
10.886,38 km²
Plaka:
16
Telefon kodu:
(224)
Otogar:
Bursa Otogarı
  Amasya Hakkında
Nüfus:
215,997
Yüzölçümü:
5.703,78 km²
Plaka:
05
Telefon kodu:
(358)
Otogar:
Amasya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.