Yolcu Sayısı
1

Blagoevgrad (Bulgaristan) otobüs bileti

Blagoevgrad (Bulgaristan) Otobüs Bileti

Blagoevgrad (Bulgaristan) otobüs firmaları

Blagoevgrad (Bulgaristan) otobüs biletleri

Blagoevgrad (Yukarı Cuma) Bulgaristan Otobüs Bileti NeredenNereye.com'da!

Blagoevgrad, Bulgaristan’ın şehirlerinden olarak bilinmektedir. Türkiye üzerinden Blagoevgrad otobüs bileti satın alarak ulaşım sağlamak mümkün. Türkiye’den Blagoevgrad otobüs bileti satın alarak seyahat ettiğinizde yolculuğunuz Blagoevgrad (Yukarı Cuma) ulaşım merkezinde son bulur. Blagoevgrad ulaşım merkezi üzerinden dilerseniz şehrin farklı bölgelerine ya da ülkenin farklı şehirlerine karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. NeredenNereye.com yılların getirdiği tecrübe ile birlikte en uygun Blagoevgrad (Yukarı Cuma) otobüs biletlerini çevrimiçi olarak satışa sunar.
Blagoevgrad (Yukarı Cuma), Güneybatı Bulgaristan'da, Yukarı Cuma iline bağlı, 76.000 nüfuslu bir şehirdir. Adı, 1950'de, Bulgar Komünist Partisi'nin kurucusu Dimitır Blagoev'in anısına değiştirilmiştir. 14. yüzyılın sonlarında Osmanlı egemenliğine geçmiş ve 1. Balkan Savaşı'nın sonuna kadar Osmanlı egemenliğinde kalmıştır. 19. yüzyılın sonlarına doğru Selanik vilayetinin Serez sancağına bağlı bir kazaydı. Osmanlı Devletinde Makedonya veya Rumeli Vilayet-i Celilesinin parçası idi. Daha sonra II. Balkan Harbinde parçalanan Makedonya'nın Bulgaristan kısmında kalmıştır.
Bulgaristan’da tarih, M. Ö olarak nitelendirilen dönemlere de kadar uzanmaktadır. Avrupa’nın bu farklı bölgesinde yerleşik yaşamın oldukça eski zaman dilimlerine uzanmasının en önemli nedenlerinden bir tanesi hiç şüphesiz bölgenin yerleşime ve tarıma son derece uygun yapıda bulunmasından kaynaklanmaktadır. Bulgaristan, kendine özgü iklimi ve kendine özgü doğal güzellikleri nedeni ile dünyanın farklı noktalarından gelen ziyaretçilere kapılarını açan bir ülke konumundadır. Avrupa’nın bu sevimli ülkesinin doğal yapılanmasından nasibi alan şehirlerinin başında da Blagoevgrad gelir. Blagoevgrad, Avrupa’nın kentleşen yapılanmasının yanında az nüfusu ile doğal güzelliğini korumayı başaran nadir noktalardan bir tanesidir. Bu nedenle Avrupa’nın gelişmiş kentlerinden doğa içerisinde huzurlu bir kaçamak yapmak isteyen çok sayıda ziyaretçi bölgeye akın etmektedir. Ülkemize son derece yakın konumda bulunan, Blagoevgrad kentine karayolu üzerinden ulaşım sağlamak mümkündür. Türkiye’den NeredenNereye.com aracılığı ile Blagoevgrad otobüs bileti satın alarak şehre kolaylıkla yolculuk yapabilirsiniz.
Blagoevgrad, uzun bir dönem Osmanlı döneminin hüküm sürdüğü Bulgaristan’da yer alan Türkmen köylerinden bir tanesidir. Bu nedenle bölgede çok sayıda Müslüman vatandaş olmasının yanı sıra Blagoevgrad Köyü gibi Alevi geleneğine mensup halkın bulunduğu alanlarda vardır. Blagoevgrad halkı Türkçe’ye ve Türk geleneklerine sahip çıkarak günümüze kadar taşımayı başarmıştır. Bugün hala etkin olarak Türkçe konuşulan değerli noktalardan bir tanesidir. Konumu itibari ile Blagoevgrad şehrinde Ilıman ikliminin özellikleri görülmesi beklenir ancak, denizin etkisi ile sıcaklıklar güney kesimlerine göre daha da dengelenmiştir. Bu nedenle yaşama ve tarıma son derece elverişli bir bölge olarak değerlendirilebilir.
Bahsetmiş olduğumuz gibi Blagoevgrad uzun bir dönem boyunca Osmanlı Devleti’nin kontrolü altında kalan bir bölgedir. Bu nedenle günümüzde kentin modern yapılanması içerisinde Türk – İslam motiflerini ve izlerini taşıyan farklı eserleri de görebilirsiniz. Bölgede Türkler ile karşılaşmanız oldukça muhtemeldir. Geçmişimizden gelen bu köklü bağlar nedeniyle Blagoevgrad, Türkiye üzerinden çokça ziyaretçi alan Bulgaristan bölgelerinin başında gelmektedir. Bulgaristan bu küçük sevimli bölgesi, iklimi, yeşili, sıcakkanlı insanları ile görmeniz gereken Avrupa noktalarından biri olarak değerlendirilebilir.
Blagoevgrad otobüs bileti fiyatları elbette bileti satın alacağınız tarih, seyahat edebileceğiniz otobüs firması gibi etkenlere göre değişiyor. Bu nedenle Blagoevgrad otobüs bileti için sabit bir fiyat belirtmek mümkün değil. Ancak en kısa zaman içerisinde, konforlu bir yolculukla Blagoevgrad şehrine seyahat etmek istiyorsanız sektöründe 20 yılı aşkın bir deneyimle yolcuların yanında olan NeredenNereye.com üzerinden en uygun Blagoevgrad (Yukarı Cuma) otobüs biletlerini çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr