Yolcu Sayısı
1

Beypazarı otobüs bileti

Beypazarı Otobüs Bileti

En popüler Beypazarı otobüs rotaları

Beypazarı otobüs bileti fiyatları, Beypazarı otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Beypazarı otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
BayrampaşaBeypazarı300 TL1
İstanbul (Anadolu)Beypazarı80 TL1
GebzeBeypazarı300 TL1
KocaeliBeypazarı450 TL1
SakaryaBeypazarı300 TL1

Beypazarı otobüs firmaları

Beypazarı otogarı

  • Beypazarı(312)

Beypazarı otobüs biletleri

Ankara iline bağlı Beypazarı ilçesi, İç Anadolu Bölgesinde bulunmakta olup 1.814.36 km2 yüzölçümüne sahip olup 47.646 nüfusa sahiptir. Eski bir yerleşim yeri olduğuna dair birçok bulguya dayanmaktadır. Beypazarı’nda dikkat çeken güzelliklerden bir tanesi de konaklarıdır. Kültürel detayların kullanıldığı bu konaklar genellikle 2 veya 3 katlı taş ve ahşap malzemeler kullanılarak yapılmıştır. Eskiden geçimlerini sağladıkları işlerine günümüzde de devam eden halkı Beypazarı’nda Telkâri denilen gümüş işlemeciliğini, şalvar ve yeleklerin dokumacılığını, deriden yapılan yemeniciliği, bindallı işlemeciliği, dövme bakırcılığı, demirciliği, semerciliği icra etmektedirler. Beypazarı ilçesinin kuzeyinde bir de İnözü Vadisi bulunmaktadır. Vadinin her iki yanıda balıksırtına benzemektedir. İnözü çayı tarafından aşındırılarak oluşan vadide birçok mağara bulunmaktadır. Beypazarı otobüs bileti için neredennereye.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Beypazarı’nın yöresel ve tadına doyulmaz lezzetleri arasında; Tarhana, yaprak sarması, göce, bici, yarımca, yalkı, perçem, bazlama ekmeği, şerit, kartalaç, oğmaç, uruş kapaması, ebesüt, höşmerim, havuç lokumu, Beypazarı kurusu, tohma, Beypazarı güveci, baklava, Beypazarı sucuğu ve daha bir sürü farklı tat yer almaktadır. Bu saydığımız yemeklerden birçoğu Türk Patent Enstitüsü tarafından kayıt altına alınmıştır. Beypazarı’nda yapılan bir etkinlikte bulunmaktadır. Her yıl düzenlenen Haziran ayının 1.haftası ‘’Geleneksel Tarihi Evler, El Sanatları, Havuç ve Güveç Festivali’’ bulunmaktadır. Ankara’ya 98 km uzaklıkta olan Beypazarı ilçesine ulaşım karayolu ile sağlanmaktadır. Her 1 saatte hareket eden otobüs seferleri sayesinde Beypazarı ilçesine ulaşım sağlamak, günü birlik gezi düzenlemek çok kolaydır.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr