Yolcu Sayısı
1

Bayat otobüs bileti

Bayat Otobüs Bileti

En popüler Bayat otobüs rotaları

Bayat otobüs bileti fiyatları, Bayat otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Bayat otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
EskişehirBayat30 TL10
AfyonkarahisarBayat9 TL6
EmirdağBayat7 TL4
ÇiftelerBayat20 TL4
SalihliBayat40 TL2

Bayat otobüs firmaları

Bayat otogarı

  • Bayat(272)

Bayat otobüs biletleri

Afyon’un belki de en çok tarihi yerini bünyesinde barındıran ilçesi olan Bayat hakkında merak edilenleri gidilmesi gereken yerleri sizler için araştırdık.

İç Anadolu bölgesinde bulunan Afyon genelde geçiş güzergahı olduğu için pekte istenildiği gibi gelişme göstermiş bir ilimiz değildir. Ancak buna rağmen Afyon’un Bayat ilçesine her yıl binlerce yerli ve yabancı turist gelmektedir. Peki bu turistlerin bu kadar dikkatini çeken ilçe olan Bayat’ta merak edilenler nelerdir?

Bayat ilçesine geldiğiniz zaman sizlere ilk olarak doğanın harika bir eser olan Kurt ini mağarasını öneriyoruz. Bu mağaranın diğer mağaralardan farklı olmasının nedeni aslında isminde gizli. Kurt ini mağarasının aslında bir hayvan mağarası olduğunu tahmin etmişsinizdir. Mağaranın içinde bulunan binlerce yıllık hayvan kemikleri daha önce hiç görmediğiniz hayvanlara ait olduğundan dikkatinizi çekecektir.

Tarih dolu yerleri ile de ünlü olan Bayat ilçesinde özellikle Anadolu Selçuklu ve Osmanlılardan kalma birçok eser halen ayakta durmaktadır. Bunlardan bazıları kümbet bazıları ise ören yerleri olarak dikkat çekmektedir. Bu Bayat ilçesinin merkezinde bulunan yerleri mutlaka gezmenizi öneriyoruz.

Siz değerli okurlarımıza burada son olarak önereceğimiz bir mekandan bahsetmek istiyorum. İnpazarcık diye geçen bu mekan özellikle Frikyalılardan kalma mekan olma özelliği ile dikkat çekiyor. Tarihin en eski medeniyetlerinden olan bu yerin içinde bulunan birçok kalıntı sizleri tarihin tozlu sayfalarında seyahat yapmaya zorlayacaktır. Bayat otobüs bileti alımı için neredennereye.com


neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr