scorecardresearch

Bayat Otobüs Bileti

Bayat Otobüs Bileti

Bayat Otobüs Biletleri

 Afyon’un belki de en çok tarihi yerini bünyesinde barındıran ilçesi olan Bayat hakkında merak edilenleri gidilmesi gereken yerleri sizler için araştırdık.

İç Anadolu bölgesinde bulunan Afyon genelde geçiş güzergahı olduğu için pekte istenildiği gibi gelişme göstermiş bir ilimiz değildir. Ancak buna rağmen Afyon’un Bayat ilçesine her yıl binlerce yerli ve yabancı turist gelmektedir. Peki bu turistlerin bu kadar dikkatini çeken ilçe olan Bayat’ta merak edilenler nelerdir?

Bayat ilçesine geldiğiniz zaman sizlere ilk olarak doğanın harika bir eser olan Kurt ini mağarasını öneriyoruz. Bu mağaranın diğer mağaralardan farklı olmasının nedeni aslında isminde gizli. Kurt ini mağarasının aslında bir hayvan mağarası olduğunu tahmin etmişsinizdir. Mağaranın içinde bulunan binlerce yıllık hayvan kemikleri daha önce hiç görmediğiniz hayvanlara ait olduğundan dikkatinizi çekecektir.

Tarih dolu yerleri ile de ünlü olan Bayat ilçesinde özellikle Anadolu Selçuklu ve Osmanlılardan kalma birçok eser halen ayakta durmaktadır. Bunlardan bazıları kümbet bazıları ise ören yerleri olarak dikkat çekmektedir.  Bu Bayat ilçesinin merkezinde bulunan yerleri mutlaka gezmenizi öneriyoruz.

Siz değerli okurlarımıza burada son olarak önereceğimiz bir mekandan bahsetmek istiyorum. İnpazarcık diye geçen bu mekan özellikle Frikyalılardan kalma mekan olma özelliği ile dikkat çekiyor. Tarihin en eski medeniyetlerinden olan bu yerin içinde bulunan birçok kalıntı sizleri tarihin tozlu sayfalarında seyahat yapmaya zorlayacaktır. Bayat otobüs bileti alımı için neredennereye.com

Bayat - 5 Günlük Hava Tahmini
25 May Perşembe
orta şiddetli yağmur
18,4 °C
orta şiddetli yağmur
26 May Cuma
hafif yağmur
15,3 °C
hafif yağmur
27 May Cumartesi
orta şiddetli yağmur
12,6 °C
orta şiddetli yağmur
28 May Pazar
orta şiddetli yağmur
14,8 °C
orta şiddetli yağmur
29 May Pazartesi
hafif yağmur
18,6 °C
hafif yağmur