Balıkesir Kocaeli Otobüs Bileti

Balıkesir Kocaeli Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 45,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 283 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 4sa 20dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Balıkesir Kocaeli arası giden otobüs firmaları ortalama 5 sefer düzenlenmektedir.

Balıkesir Kocaeli bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Balıkesir Kocaeli bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Balıkesir Kocaeli otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Balıkesir Kocaeli Otobüs Biletleri

 Balıkesir Kocaeli otobüs bileti mi aradınız? Balıkesir Kocaeli otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 933 km2 olan Kandıra ilçesi doğuda Sakarya ili, güneyde Merkez ilçe, güneybatıda Derince ilçesi, batıda Körfez ilçesi ve İstanbul ili, kuzeyde de Karadeniz ile çevrilidir.

Kocaeli ilinin Karadeniz’e kıyısı olan kuzeydoğu kesiminde yer alan ilçe toprakları fazla yüksek olmayan bir plato üstündedir. Dalgalı düzlüklerden oluşan bu platonun yüksekliği 150-500 m arasında değişir. İlçe topraklarının sularını Karadeniz’e dökülen düzensiz rejimli akarsular toplar. Kıyı ile iç kesimler arasındaki ormanlar geniş yer tutar.

İlçe halkının temel geçim kaynağı tarımdır. Başlıca bitkisel ürünler buğday, mısır, ayçiçeği, şekerpancarı ve yulaftır. Ayrıca az miktarda elma, üzüm, fasulye ve armut da yetiştirilmektedir. Hayvancılık önemli uğraşlardan biridir. İstanbul pazarına yönelik tavuk ve hindi yetiştirilen tavuk çiftliklerinin bulunduğu ilçede sığır besiciliği gelişmiş düzeydedir. Başlıca hayvansal ürünler süt, peynir, yumurta ve deridir. Un değirmenleri ve orman ürünlerini işleyen atölyeler ilçenin başlıca sanayi tesisleridir. Kefken’de balıkçı teknelerinin ve küçük gemilerin sığınabileceği bir dalgakıran vardır. Kıyılarında doğal plajlar uzanan Kerpe ve Kefken’de yaz turizmi gelişmiş düzeydedir.

İlkçağda Bitinya bölgesinde yer alan ilçe merkezi Bizans döneminde Kentri adıyla anılıyordu. Karadeniz kıyısındaki limanının adı ise Kalpe, Karpe ya da Karpis’ti. Bizans döneminde bir ticaret merkezi olan Kandıra’yı 14. yüzyıl başlarında Akçakoca Bey Osmanlı topraklarına kattı. 1899’da müstakil İzmit mutasarrıflığına bağlı bir kaza merkezi oldu. Kaza merkezinin belediyesi ise 1868’de kuruldu. 1918’den 1921’e değin önce İngiliz, sonra Yunan işgalinde kaldı.

Ekonomisi tarıma dayalı küçük bir kent olan Kandıra çevresindeki kırsal alanın ticaret ve hizmet merkezidir. Kandıra il merkezi İzmit’e 46 km uzaklıktadır. Doğudaki Kaynarca’dan geçen bir yolla Adapazarı’na, batıda da Şile üzerinden İstanbul’a bağlanır.

Yöreyi fetheden Akçakoca Bey’in mezarı Babatepe’dedir. Kandıra Meslek Yüksekokulu Kocaeli Üniversitesi’ne bağlıdır. 

  Balıkesir Hakkında
Nüfus:
1,162,761
Yüzölçümü:
14.472,73 km²
Plaka:
10
Telefon kodu:
(266)
Otogar:
Balıkesir Otogarı
  Kocaeli Hakkında
Nüfus:
1,676,202
Yüzölçümü:
3.625,29 km²
Plaka:
41
Telefon kodu:
(262)
Otogar:
Kocaeli Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.