Artvin Rize Otobüs Bileti

Artvin Rize Arası

En Ucuz Sefer
-
Artvin - Rize Arası Kaç Km
159 km
Artvin - Rize Arası Kaç Saat
2sa 49dk
Günlük Sefer Sayısı
6
En Çok Sefer Yapan Firma
Sefer Yapan Firma Sayısı
0

Artvin Rize Online Otobüs Bileti
Artvin Rize otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Artvin Rize güzergahı için arama yapın, Artvin - Rize arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Artvin ve Rize Şehirlerinde Ulaşım
Artvin ve Rize şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Artvin Rize seyahatinize başlamadan önce, Artvin ve Rize hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Artvin - Rize Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Artvin - Rize arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Artvin - Rize otobüs bileti fiyatı en ucuz 0,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti tarafından satılmaktadır.

Artvin - Rize arası hangi firmalar sefer düzenliyor?

Artvin - Rize arasında günlük ortalama 0 firma 6 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları .

Artvin - Rize arası otobüs ile ne kadar sürüyor?

Artvin - Rize arası otobüs yolculuğu ortalama 2sa 49dk sürmektedir.

Artvin - Rize arası uzaklık kaç km?

Artvin - Rize arası karayolu ile 159 km'dir.

Artvin Rize Otobüs Biletleri

 Artvin Rize otobüs bileti mi aradınız? Artvin Rize otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 409 km2 olan Fındıklı ilçesi doğu ve güneydoğuda Artvin ili, güney ve batıda Ardeşen ilçesi, kuzeybatı ve kuzeyde de Karadeniz’le çevrilidir.

Rize ilinin doğu ucunda yer alan ilçe toprakları dar bir kıyı şeridiyle bu şeridin hemen ardında yükselerek güneydoğu kesimde 2.500-3.000 m’ye erişen dağlardan oluşur. İlçenin büyük bölümünü Doğu Karadeniz Sıradağları’na bağlı Rize Dağları engebelendirir. Dağlardan inen kısa ve hızlı akışlı akarsuların en önemlileri Fındıklı Kasabası’nın kuzeydoğusunda ve güneybatısında Karadeniz’e dökülen Çağlayan Deresi ile Yeşildere’dir. Dağların yüksek kesimlerinde yaylalar vardır.

İlçe halkının başlıca geçim kaynağı çay üretimi ve balıkçılıktır. Ilıman bir iklimin etkisi altında kalan kıyı kesiminde çayın yanı sıra sıcak iklim bitkilerinden kivi ve portakal da yetiştirilmektedir. İlçede arıcılık ve tavukçuluk da yapılmaktadır. Fındıklı, ilin en çok bal ve balmumu elde edilen ilçelerinden biridir. İlçede kıyı balıkçılığının yanı sıra kültür balıkçılığı da yapılmaktadır.

Fındıklı yöresi, Pontus ve Bizans egemenliklerinden sonra 11. yüzyılda Selçukluların yönetimine girdi. Daha sonra Trabzon İmparatorluğu’na bağlandı. 1509’da Osmanlı topraklarına katıldı. Eski adı Viçe olan yerleşme 1887’de Batum sancağının Hopa kazasma bağlı bir nahiye merkeziydi. Cumhuriyet döneminde Çoruh ilinin Hopa ilçesine bağlı bir bucak merkezi oldu. 1948’de adı Fındıklı olarak değiştirildi ve belediye örgütü kuruldu. Fındıklı, 1953’te yapılan yönetsel değişiklikle Rize’ye bağlı bir ilçe merkezi durumuna getirildi.

Fındıklı kenti Karadeniz kıyı yolu üzerinde yer alan küçük bir yerleşmedir. Kasabanın il merkezi Rize’ye uzaklığı 62 km’dir. Fındıklı Meslek Yüksekokulu Karadeniz Teknik Üniversitesi’ne bağlıdır.

  Artvin Hakkında
Nüfus:
94,316
Yüzölçümü:
7.367,10 km²
Plaka:
08
Telefon kodu:
(466)
Otogar:
Artvin Otogarı
  Rize Hakkında
Nüfus:
204,194
Yüzölçümü:
3.921,98 km²
Plaka:
53
Telefon kodu:
(464)
Otogar:
Rize Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.