Artvin Rize Otobüs Bileti

Artvin Rize Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 30,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 159 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 2sa 49dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Artvin Rize arası giden otobüs firmaları ortalama 6 sefer düzenlenmektedir.

Artvin Rize otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Artvin Rize otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Artvin Rize otobüs firmaları arasından dilediğini seç, otobüs biletini kolayca al!

Artvin Rize Otobüs Biletleri

 Artvin Rize otobüs bileti mi aradınız? Artvin Rize otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 409 km2 olan Fındıklı ilçesi doğu ve güneydoğuda Artvin ili, güney ve batıda Ardeşen ilçesi, kuzeybatı ve kuzeyde de Karadeniz’le çevrilidir.

Rize ilinin doğu ucunda yer alan ilçe toprakları dar bir kıyı şeridiyle bu şeridin hemen ardında yükselerek güneydoğu kesimde 2.500-3.000 m’ye erişen dağlardan oluşur. İlçenin büyük bölümünü Doğu Karadeniz Sıradağları’na bağlı Rize Dağları engebelendirir. Dağlardan inen kısa ve hızlı akışlı akarsuların en önemlileri Fındıklı Kasabası’nın kuzeydoğusunda ve güneybatısında Karadeniz’e dökülen Çağlayan Deresi ile Yeşildere’dir. Dağların yüksek kesimlerinde yaylalar vardır.

İlçe halkının başlıca geçim kaynağı çay üretimi ve balıkçılıktır. Ilıman bir iklimin etkisi altında kalan kıyı kesiminde çayın yanı sıra sıcak iklim bitkilerinden kivi ve portakal da yetiştirilmektedir. İlçede arıcılık ve tavukçuluk da yapılmaktadır. Fındıklı, ilin en çok bal ve balmumu elde edilen ilçelerinden biridir. İlçede kıyı balıkçılığının yanı sıra kültür balıkçılığı da yapılmaktadır.

Fındıklı yöresi, Pontus ve Bizans egemenliklerinden sonra 11. yüzyılda Selçukluların yönetimine girdi. Daha sonra Trabzon İmparatorluğu’na bağlandı. 1509’da Osmanlı topraklarına katıldı. Eski adı Viçe olan yerleşme 1887’de Batum sancağının Hopa kazasma bağlı bir nahiye merkeziydi. Cumhuriyet döneminde Çoruh ilinin Hopa ilçesine bağlı bir bucak merkezi oldu. 1948’de adı Fındıklı olarak değiştirildi ve belediye örgütü kuruldu. Fındıklı, 1953’te yapılan yönetsel değişiklikle Rize’ye bağlı bir ilçe merkezi durumuna getirildi.

Fındıklı kenti Karadeniz kıyı yolu üzerinde yer alan küçük bir yerleşmedir. Kasabanın il merkezi Rize’ye uzaklığı 62 km’dir. Fındıklı Meslek Yüksekokulu Karadeniz Teknik Üniversitesi’ne bağlıdır.

  Artvin Hakkında
Nüfus:
94,316
Yüzölçümü:
7.367,10 km²
Plaka:
08
Telefon kodu:
(466)
Otogar:
Artvin Otogarı
  Rize Hakkında
Nüfus:
204,194
Yüzölçümü:
3.921,98 km²
Plaka:
53
Telefon kodu:
(464)
Otogar:
Rize Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.