Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Arsin Otobüs Bileti

Arsin Otobüs Bileti

Arsin Otobüs Biletleri

 Trabzon iline bağlı sahil kesiminde kurulu olan Arsin Karadeniz kıyısında 7 km. uzunluğunda sahil şeridi olan bir ilçe. İlçede geçim kaynağı tarım ve balıkçılığa dayanıyor. Mısır, kuru fasulye, lahana önde gelen tarım ürünleri. Deniz ürünleri olarak ise mezgit, kefal, istavrit, kalkan ve hamsi ile birlikte Yanbolu deresinden avlana tatlı su balıkları bıyıklı sazan ve alabalık bulunuyor. İklim olarak yaz aylarının serin geçtiği ilçede kış ayları ise ılık bir hava hâkim. Sonbahar ve yaz aylarında bölgenin yüksek noktalarında yoğun sis görülüyor.

GEZİLECEK YERLER

Arsin ilçesinde turizm olarak doğal güzelliklerle beraber plajlar yer alıyor. Tarihe meraklı olanların pek antik alanlar bulabileceğini söylemek mümkün değil. Bilhassa sahil boyunca yapılmış olan çok sayıda turistik tesisler bulunmaktadır. Bu bölgede kampçılar içind e uygun kamp alanları bulunmaktadır. İlçede en önemli turistik bölge Yanbolu. İlçede bütün turistik tesisler bu bölgede toplanmış durumda. Bu noktada Yanbolu deresi denize dökülmektedir. Bölgede tarihi ve arkeolojik kalıntılara ilgi duyanlar için en iyi tercih ise Santa harabeleri. Bu harabeler Dumanlı Köyü içinde yer aldığı için Dumanlı Harabeleri olarak da anılmaktadır.

NE YENİR

Arsin ilçesinde bilhassa Yanbolu deresinde Alabalık yemenizi tavsiye edebiliriz. Bu bölgede yetişen kırmızı benekli alabalık kesinlikle tadılması gereken bir tat. Bunun dışında yörede yine deniz ürünleri ile beraber kuru fasulye, mısır gibi tarım ürünleri de yetiştirilmekte ve halk tarafından oldukça tüketilmektedir. Arsin otobüs bileti alımı için neredennereye.com