Ankara Bitlis Otobüs Bileti

Ankara Bitlis Otobüs Bileti

Ankara Bitlis Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 110,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 1097 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 13sa 26dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 5 firma sefer düzenlemektedir. Ankara Bitlis arası giden otobüs firmaları ortalama 8 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Best Van Turizm firmasıdır.

Ankara Bitlis bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Ankara Bitlis bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Ankara Bitlis otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Ankara Bitlis Otobüs Biletleri

 Ankara Bitlis otobüs bileti mi aradınız? Ankara Bitlis otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Ankara Bitlis arası yolculuğunuz 12 saat 45 dakika sürecektir. İki il arasında ki mesafe 1.085 kilometredir. Yolculuğunuz uzun süreceği için firmaların rahat hat otobüslerini tercih etmelisiniz. Otobüs seçimi yaparken özelliklerini de kontrol etmeyi unutmayın. Sitemizden en iyi fiyat garantisi ile otobüs bileti alabilirsiniz. Ankara Bitlis otobüs biletleri sitemizde en uygun fiyatlı ve bir çok firma seçeneği ile satılmaktadır. Gitmek istediğiniz şehir olan Bitlis hakkında sizleri kısaca bilgilendirelim. Bitlis Türkiye’nin Doğu Anadolu bölgesinde bulunmaktadır. Soğuk bir iklime sahiptir. Bitlis 337.005 nüfuslu küçük bir şehirdir. Sonradan 81. il olmuştur. Bitlis’in M.Ö. 1400’lü yıllara dayanan bir tarihi bulunmaktadır. O yıllarda Urartular bu kentte yaşamıştır. Daha sonraki yıllarda Asurlular ve Medler yerleşim alanı olarak kullanmıştır. Dördüncü yüzyılda Büyük İskender’in yönetimine giren Bitlis daha sonraları Roma yönetimine tabi olmuştur. Bitlis 10.yüzyıl itibari ile Türkler tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Cumhuriyetin ilanı ile birlikte şehir olmuştur ve Türkler yaşamaktadır. Bitlis kentinde görülmesi gereken mekanların başında ilk olarak Ahlat Mezar Taşları vardır. Ahlat ilçesi ortaçağda ekonomik olarak zengin bir alandır. Buna bağlı olarak büyük ve uzun mezar taşları tercih edilmiştir. Bu mezar taşlarının üzerinde inanılmaz farklı ve kaba motifler bulunmaktadır. Güneş ışığı ile birlikte motifler daha da farklı bir görüntüye bürünürler. Mezar taşlarında daha çok Selçuklu mimarisi görülmektedir. Bu mezarlık Malazgirt savaşında ki şehitler için yapılmıştır. Yüksekliği ise hayattaki mertebesine göre ayarlanmıştır. Bazı mezar taşlarının boyu 5 metreye kadar uzanabilmektedir. Bitlis kentin de görülmesi gereken yerlerden biri de Rahva Kervansarayıdır. Kervansaray 70 metre uzunluğundadır. Geniş bir alana konuşlandırılmıştır. Ankara Bitlis otobüs biletlerinizi aldıysanız seyahatiniz için sizlere şimdiden iyi yolculuklar dileriz.

Ankara Bitlis otobüs bileti mi aradınız? Ankara Bitlis otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Ankara Bitlis otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Vanyolu Seyahat 130 TL
Metro Turizm 140 TL
Best Van Turizm 140 TL
Vangölü Turizm 140 TL
Öz Erciş 140 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
  Bitlis Hakkında
Nüfus:
184,454
Yüzölçümü:
7.094,50 km²
Plaka:
13
Telefon kodu:
(434)
Otogar:
Bitlis Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.