Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Amasya Karabük Otobüs Bileti

Amasya Karabük Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 75,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 364 km'dir.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Amasya Karabük arası giden otobüs firmaları ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.

Amasya Karabük otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Amasya Karabük güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Amasya Karabük seyahatinize başlamadan önce, Amasya ve Karabük hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Amasya ve Karabük şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Amasya Karabük Otobüs Biletleri

Amasya Karabük otobüs bileti mi aradınız? Amasya Karabük otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Ovacık, yüzölçümü 393 km2 olan Ovacık ilçesi doğuda Kastamonu ve Çankırı illeri, güneyde gene Çankın ili, güneybatıda Eskipazar ilçesi, batıda Merkez ilçe, kuzeyde de Safranbolu ilçesiyle çevrilidir. İlin güneydoğu köşesindeki ilçe toprakları Ilgaz-Bolu Dağlan’na bağlı dağlık bir alanda yer alır. İlçe topraklarının sulannı yörede Soğanlı Çayı olarak adlandırılan Filyos Çayı toplar.

Kaynaklan yetersiz olan Ovacık ilçesi nüfus yitirmektedir, ilçe ekonomisi tarıma dayalıdır. Geçimlik düzeyde buğday, arpa ve patates yetiştirilir, hayvancılık yapılır.

Yöre 19. yüzyıl sonlarında Kastamonu vilayetinin Çankın sancağına bağlı Çerkeş kazasının bir nahiyesiyken 1959’da ilçe yapüdı. İlçe merkezinin belediyesi de aynı yıl kuruldu, ilçe 1995’te kurulan Karabük iline bağlandı. İlin ulaşımı güç ve sapa bir kesiminde yer alan kasaba gelişememiş bir yerleşmedir. Kasaba il merkezi Karabük’e 51 km uzaklıktadır.

Yenice Yenice ilçesi doğuda Safranbolu ilçesi ve Merkez ilçe, güneyde Eskipazar ilçesi ve Bolu Ui, batıda Zonguldak, kuzeyde gene Zonguldak ve Bartın illeriyle çevrilidir.

Eskiden Zonguldak ilinin Karabük ilçesine bağlı bir bucak olan Yenice 1987’de çıkarılan yasayla ilçe yapıldı; 1995’te ise yeni kurulan Karabük iline bağlandı. Yenice Belediyesi’nin kuruluş tarihi 1962’dir. 

  Amasya Hakkında
Nüfus:
215,997
Yüzölçümü:
5.703,78 km²
Plaka:
05
Telefon kodu:
(358)
Otogar:
Amasya Otogarı
  Karabük Hakkında
Nüfus:
172,756
Yüzölçümü:
4.108,80 km²
Plaka:
78
Telefon kodu:
(370)
Otogar:
Karabük Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.