Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Alankent (Ordu) Otobüs Bileti

Alankent (Ordu) Otobüs Bileti

Alankent (Ordu) Otobüs Biletleri

Alankent, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Ordu’nun ilçelerinden olan Kabataş ilçesine bağlı bir beldedir. Karadeniz Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer alır. Karadeniz bölgesinin özelliklerini yansıtan son alanlardan bir tanesidir. Özellikle kültürel bakımdan yöre halkı ile özdeşlemiş yaşatılan pek Karadeniz kültürü ögesi ayakta tutulmaktadır. Bununla birlikte bölgenin engebeli arazi yapısı içerisinde fiziksel olarak d Karadeniz’in özellikleri gözlemlenmektedir. Sınırları içerisinde Karadeniz ikliminin belirgin özelliklerini sergiler. Buna bağlı olarak yazları serin ve yağışlı, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum tarımsal üretimi üzerinde etkili olduğu gibi aynı zamanda yöresel lezzetleri üzerinde de etkili olmuştur. 
Alankent ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan yerinde tatması gereken yöresel lezzetler arasında, fırında sirkeli kuru fasulye, yarmalı lahana sarması, karışık dible, hamsi diblesi, galdirik kızartması, pancar döşemesi, mısır yarması yemeği, tavşan içi, karalama çorbası yer almaktadır.
Alankent ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Giresun Plajları, Kulakkaya Yaylası, Hacı Miktat Camisi, Gölyanı Yaylası, Kümbet Yaylası, Sis Dağı Yaylası, Tirebolu Kalesi, Bedrama Kalesi, Giresun Müzesi, Giresun Kalesi yer almaktadır.
Karadeniz’in bu harika ilçesi keşfetmek isteyenler için kaçırılmayacak fırsatlar sunmaktadır. Tek başınıza ya da ailenizle birlikte yapacağınız kısa seyahatlerinizde bölgedeki bütün noktaları en ince ayrıntısına kadar görebilmek için kendinize bir rehber hazırlamanızı tavsiye ederiz. Yörenin lezzetlerinden tadarken aynı zamanda sıcakkanlı yöre halkı ile kaynaşmanız da sizin oldukça faydalı olacaktır. Bölgeye gerçekleştireceğiniz seyahat için neredennereye.com üzerinden Alankent otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Ordu, Karadeniz'in bağrına oturmuş, Karadeniz’in kucak açtığı, Kabataş ilçesine bağlı şirin bir yer görmek isterseniz eğer, bunun için önemli koordinat baktık haritadan bunun karşılığında aldığımız cevap olarak ordunun güzel ve şirin köyü Alankent'i aldık. Hadi hep birlikte gidelim. Ordunun Alankent beldesi ilçe olmak için yıllarca mücadele veriyor. Yeşilin her tonunun hapsolduğu, her yerin yeşilliklere coştuğu, köy atmosferinin özelliklerini kendinde barındırıyor. Orduya kara yolu ile ulaşım var. Şimdilerde kara yoluna alternatif olarak hava yolu ulaşımı da var. Or-Gi, Ordu- Giresun arasına kurulan bu hava alanı ile Ordunun ilçelerine de ulaşmak daha kolay şehir merkezine ulaştığımız için. Orduya Kamberoğlu, Ulusoy, Metro Bafra Turizm gibi firmalarla ulaşabilirsiniz. Ordunun Kabataş ilçesine ulaştıktan sonra Alankent'e de ulaşmak kolay. Kabataş'tan Alankent'e günün belli saatlerinden ulaşım mümkün. Transit otobüslerle şahsi araçlarla da gidiş sağlanıyor. Fındığın ana vatanlarından biri olan Alankent'te tarım fındık üzerinde yoğunlaşmış durumda. Bölgenin ekonomisini şekillendiriyor aynı zamanda.Fındık severler Alankent'te fındık yemeye fazlasıyla doyacaksınız şayet fındığın hasat zamanında uğrarsanız.. Fındıklı, cevizli çekme helvası da Alankent'le bütünleşmiş bir lezzet. Sırf bu lezzet için bile Alankent tercih edilebilir. Alankent'e uğramak için en önemli neden, şehrin kalabalığından yorgun insanlarından, kirli havasından uzaklaşmak, Karadeniz'in güzel yerlerinden Alankent tatlı huzurlu yeşil bir kaçamak için gidip görülmesi gereken bir yerler arasında.