Yolcu Sayısı
1

Akpınar otobüs bileti

Akpınar Otobüs Bileti

En popüler Akpınar otobüs rotaları

Akpınar otobüs bileti fiyatları, Akpınar otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Akpınar otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
AnkaraAkpınar40 TL13
KeskinAkpınar100 TL11
KırıkkaleAkpınar30 TL11
KırşehirAkpınar99 TL10
HacıbektaşAkpınar20 TL7

Akpınar otobüs firmaları

Akpınar otobüs biletleri

İç Anadolu bölgesinin en güzide kentlerinden olan Kırşehir’in Akpınar ilçesi hakkında merak edilen sorularına sizler için cevap arayacağız. Özellikle Bozkır’ın Tezenesi olan Neşet Ertaş’ın memleketi olan Kırşehir’de birçok gezilip görülmesi gereken yer bulunmaktadır. Kırşehir’in son derece küçük ama oldukça şirin ilçesi olan Akpınar yerli turistler tarafından son zamanlarda sıklıkla ziyaret edilmeye başlandı.

Kırşehir’in sadece 40 km uzağında bulunan bu ilçenin en dikkat çekici yerleri ve mutlaka görülmesi gereken yerleri hakkında bilgiler sunmaya devam edelim. İlçede bulunan Osmanlılar döneminden camii ilk dikkat çeken yer olarak karşımıza çıkıyor. Ancak camiinin faaliyette bulunmaması ziyaretçiler tarafından en çok merak edilen soruların başında geliyor. İşte bu yüzden Akpınar ilçesine gittiğiniz zaman sizlere ilk olarak mesire alanlarına gitmeyi öneriyoruz. İç Anadolu bölgesinde bulunmasına rağmen oldukça yeşil olan bu alanlarda son derece keyifli dakikalar yaşama fırsatı elde etmiş olacaksınız. Kırşehir’e yakın olmasından dolayı da il merkezinde bulunan yerlere gitmenizi öneriyoruz. İl merkezinde bulunan Cacabey Medresesi ilk gitmenizi önerdiğimiz yer. Kırşehir’in merkezinde bulunmasından dolayı Akpınar’dan son derece rahatlıkla gidilebilecek yerlerin başında gelen bu medrese hale aktif olarak cami görevi görmektedir ve gelen turistlerin ilk ilgisini çeken yer olma özelliği göstermektedir.

Cacabey’den sonra merkezde bulunan Ahi Evran Camii ve Türbesi ikinci sırada bulunmaktadır. Cacabey’in hemen sol çaprazında kalan bu yer son zamanlarda yapılan restorasyonlar ile dikkatleri üzerine çekti. Akpınar otobüs bileti alımı için neredennereye.com


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr