Acıgöl Tirebolu Otobüs Bileti

Acıgöl Tirebolu Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 70,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Acıgöl Tirebolu arası giden otobüs firmaları ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Acıgöl Tirebolu otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Acıgöl Tirebolu otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Acıgöl Tirebolu otobüs firmaları arasından dilediğini seç, otobüs biletini kolayca al!

Acıgöl Tirebolu Otobüs Biletleri

Acıgöl, ülkenin şehirlerinden biri olan Nevşehir’in ilçelerinden bir tanesidir. İç Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Nevşehir, ülkede ikinci dereceden turizm bölgesi ilan edilen nadir şehirlerden bir tanesidir. Geçmişinde ev sahipliği yapmış olduğu medeniyetlerin bunun üzerinde etkisi büyüktür. İlçe sınırları içerisinde kendisi ile aynı isimde olan bir krater gölü barındırmaktadır. Bu göl volkanik bir göl olması açısından önem teşkil etmektedir. Volkanik göllerin sayısı ülke içerisinde fazla olmadığı için değerlidir. 

İlçenin genel bitki örtüsü olarak bozkır alanlar göze çarpmaktadır. Bunun üzerinde ikliminin etkisi vardır. İklimi ise bağlı bulunduğu coğrafi bölge doğrultusunda karasal iklim özellikleri sergiler. Yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Sağladığı doğal güzellikler bakımından ziyaretçilerin ilgini çekmekte ve ziyaretçi toplamaktadır. Bu ilçenin ekonomisi açısından önemli bir noktadadır.
 
Tirebolu, Türkiye’nin Giresun iline bağlı ilçelerden bir tanesidir. Tirebolu ilçesi, Karadeniz’in fiziksel ve kültürel özelliklerini günümüzde de yaşatmaya çalışan ve bu konuda başarılı olan nadir yerlerden biridir. Yöre halkının sıcaklığı dikkat çekmektedir. Fiziki Karadeniz özelliklerini sergileyen ilçe sınırları içerisinde Karadeniz iklimi hakimdir. Buna bağlı olarak yazları serin ve yağışlı, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Genel bitkisi olarak yapraklarını dökmeyen orman çeşidi hakimdir. Bu durum yöresel lezzetlerine de yansımıştır.
 
Acıgöl üzerinden zaman kaybetmeden Tirebolu’ya gitmek için Süha Turizm gibi firmaların otobüs biletlerini www.neredennereye.com adresi üzerinden satın alabilirsiniz. 
  Acıgöl Hakkında
Nüfus:
-
Plaka:
50
Telefon kodu:
(384)
  Tirebolu Hakkında
Nüfus:
-
Plaka:
28
Telefon kodu:
(454)
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.