Yolcu Sayısı
1

Yuvacık (İzmit) otobüs bileti

Yuvacık (İzmit) Otobüs Bileti

En popüler Yuvacık (İzmit) otobüs rotaları

Yuvacık (İzmit) otobüs bileti fiyatları, Yuvacık (İzmit) otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Yuvacık (İzmit) otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
HaremYuvacık (İzmit)25 TL18
Ereğli (Karadeniz)Yuvacık (İzmit)50 TL15
YalovaYuvacık (İzmit)22 TL14
OrhangaziYuvacık (İzmit)22 TL13
BalıkesirYuvacık (İzmit)50 TL12

Yuvacık (İzmit) otobüs firmaları

Yuvacık (İzmit) otobüs biletleri

Yuvacık, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan İzmit’nın ilçesine bağlı köylerden bir tanesidir. Karadeniz bölgesinin sınırları içerisinde yer almak ile birlikte son zamanlarda doğal güzellikleri ile yerli ve yabancı insanların dikkatini çeken bir nokta haline gelmiştir. Bu bölgedeki doğal güzellikler bu şirin köyün Karadeniz özelliklerini yakından taşıması ile ilintilidir. Son zamanlarda, insanların şehir hayatından mustarip olması ile birlikte dinlendirici bir tatil için ideal bir nokta haline gelmiştir.
Buraya ilgi gösterenllerin sevgisini kazanmasına neden olan bir noktası ise bölge halkının son derece misafirperver ve kültürünü ayakta tutan insanlar olmasıdır. Böyle ziyaretçiler bölgeye olan ziyaretleri sırasında dinlendirci bir tatilin yanı sıra son derece renkli anlara da tanıklık edebilirler.
Yuvacık, Karadeniz iklimin özelliklerini yansıtan bir bölgede bulunmkatadır. Buna bağlı olarak yazları serin ve yağışlı, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum bölgenin genel bitki örtüsünün orman olması üzerinde etkili olmuştur. Aynı zamanda dolaylı yoldan yöresel lezzetleri üzerinde de etkili olmuştur. Yuvacık ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken lezzetler arasında, haşhaşlı Amasya burması, çatal çorbası, ev yıkan, bakla dolması, toyga çorbası, kullar paçası, yumurtalı piririm, amasya çöreği yer almaktadır.
Yuvacık ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Sultan II. Beyazid Külliyesi, Çağlayan Köprü yer alır. Bu bölgeyi daha yakından keşfetmek için neredennereye.com üzerinden Yuvacık otobüs bileti satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr