Yolcu Sayısı
1

Yağlıdere otobüs bileti

En popüler Yağlıdere otobüs rotaları

Yağlıdere otobüs bileti fiyatları, Yağlıdere otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Yağlıdere otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
İstanbulYağlıdere400 TL2
SakaryaYağlıdere400 TL1

Yağlıdere otobüs firmaları

Yağlıdere otobüs biletleri


Yağlıdere, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Giresun iline bağlı kendine özgü ilçelerden biridir. Tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken Yağlıdere ilçesine karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin farklı noktalarından Giresun - Yağlıdere otobüs bileti satın alarak ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz otogar üzerinde son bulacaktır. Dilerseniz otogar içerisinden hareket eden minibüs seferlerini kullanarak Yağlıdere ilçesi ya da diğer ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden en uygun Yağlıdere otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.
Yağlıdere ilçesi Karadeniz bölgesinde bulunan Giresun iline bağlı olan ilçelerden birisidir. Yağlıdere ilçesinin ulaşımı Yağlıdere ilçesi denizden 14 km içerde bulunan bir konuma sahiptir. Bununla birlikte kuzey ve doğuda Espiye ve güneyde Alucra ve Şebinkarahisar ve batıda Keşap ve Dereli ilçeleri ile komşudur. Yağlıdere ilçesinin özellikleri İlçenin ismi ilçenin yanında kurulu olan Yağlıdere’den gelmektedir. Rumlardan kalan bir isim olması da yine bölge ile ilgili bizlere tarihi açısından bir fikir vermektedir. İlçenin en önemli özelliği ise bölgesinde yağ üretilen ve ekonomik olarak bölge halkına oldukça artısı olan Yağlıdere’nin ilçede olmasıdır. İlçenin ekonomisi ile bitki örtüsü ile yakından ilgilidir. İlçenin en dikkat çeken özelliklerinden birisi de fındıktır. Bölgeye gittiğinizde fındık kesinlikle almanız ve tatmanız gereken ürünlerden birisidir. Bunun yanı sıra bölgede en dikkat çeken ürünlerden birisi de kividir. Kesinlikle bu bölgede en ünlü kivilerin üretildiğini söyleyebiliriz. Fındık aynı zamanda bölge halkı için büyük bir iş kolu haline de gelmiştir. Yağlıdere ilçesinde gezebileceğiniz yerler Aslında önceden bir yerleşim yeri değildir. Ancak bu bölgeye bir caminin yapılması ile artık buraya da halk yavaş yavaş gelerek yerleşmeye başlamıştır. Bu caminin ismi ise Cuma camii olarak bilinmektedir. Yaklaşık olarak 1811 yılında yapıldığı bilinen cami oldukça eski bir tarihe sahiptir.
Türkiye’nin herhangi bir noktasından Yağlıdere otobüs bileti satın alarak Giresun Otogarına giriş yaptığınızda, “Sis Dağı Yaylası, Göl Yanı Yaylası, Bedrama Kalesi, Giresun Plajları, Giresun Müzesi, Kümbet Yaylası, Bektaş Yaylası, Giresun Adası, Paşakonağı Yaylası, Arif Kumaş Plajı, Giresun Plajı, Tabya Plajı, Emniyet Plajı, Tirebolu Plajı, Belediye Plajı ve Jandarma Plajı, Tirebolu Kalesi” gibi şehrin ve Yağlıdere ilçesinin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
En Uygun Yağlıdere Otobüs Bileti
Günümüzün gelişen karayolu ulaşım ağı sayesinde ülkemizin hemen her noktasına kolaylıkla ulaşım sağlamak mümkün hale gelmiştir. Özellikle Karadeniz Bölgesinde faaliyet gösteren otobüs firmaları başta olmak üzere çok sayıda otobüs firması da Giresun üzerine seferler düzenlemektedir. Yağlıdere otobüs bileti fiyatı; seyahat edeceğiniz tarih, seçeceğiniz otobüs firması, otobüs imkanları gibi farklı etkenlere göre değişiklik göstermektedir. Ancak her zaman ve Türkiye’nin her yerinden istediğiniz zaman NeredenNereye.com üzerinden en uygun Yağlıdere otobüs biletini online olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr