Yolcu Sayısı
1

Ulm (Almanya) otobüs bileti

Ulm (Almanya) Otobüs Bileti

Ulm (Almanya) otobüs biletleri

Ulm (Almanya) otobüs bileti NeredenNereye.com'da!


Ulm, Baden-Württemberg eyaletinde bulunan bir Alman şehridir. 1822'de kurulan Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'ne ev sahipliği yapar. Ulm, birçok Gotik kilisesi nedeniyle 100 kuleli şehir olarak da bilinir. Bu kiliseler Alman mimarisinin harika bir örneğidir ve görülmesi gereken ilginç bir manzara sunar. Ulm'daki bir diğer ünlü simge, yakındaki nehri geçen bir demiryolu köprüsü olan Neuhausen Köprüsü'dür. Türkiye, üzerinden farklı otobüs firmalarının düzenlemiş olduğu otobüs seferlerini kullanarak Almanya - Ulm kentine seyahat etmek mümkün. Ulm otobüs bileti fiyatları, tarih, koltuk sayısı, otobüs firması vb. farklı durumlar için değişiklik göstermektedir. Ülkemizin her köşesinden en uygun Ulm otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.
Ulm (Almanya) Tarihi ve Gezilecek Yerler Nerelerdir?
Ulm, tarihi doğasına katkıda bulunan Almanya'nın en eski üniversitelerinden birine ev sahipliği yapmaktadır. Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nde 100'ün üzerinde lisans programı ve 20'den fazla araştırma enstitüsü bulunmaktadır. Ünlü mezunlar arasında İkinci Dünya Savaşı sırasında Almanya'nın Şansölyesi ve Kapellmeister'ı olan Konrad Adenauer ve Herbert von Karajan bulunmaktadır. Üniversitenin ayrıca Uluslararası Öğrenci Birliği veya ISU gibi çeşitli öğrenci kulüpleri ve dernekleri vardır.
Ulm, Kara Orman'ı ziyaret etmek için harika bir başlangıç ​​noktasıdır, çünkü bu bölge arabayla veya trenle sadece 30 dakika uzaklıktadır. Buradan Frankfurt veya Leipzig gibi diğer ünlü Alman şehirlerine de günübirlik geziler yapabilirsiniz. Ulm'un komşu kasabalarındaki ana cazibe, tekne gezintisi ve balık tutma gibi açık hava etkinlikleri için popüler bir nokta olan Bretta Nehri'dir. Ek olarak, Ulm'da keşfedebileceğiniz birkaç kale vardır - kraliyet tarihine sahip Schloss Kyffenhausen veya Schloss Neuhausen gibidir. Türkiye, üzerinden farklı otobüs firmalarının düzenlemiş olduğu otobüs seferlerini kullanarak Almanya - Ulm kentine seyahat etmek mümkün. Ulm otobüs bileti fiyatları, tarih, koltuk sayısı, otobüs firması vb. farklı durumlar için değişiklik göstermektedir. Ülkemizin her köşesinden en uygun Ulm otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.
Ulm (Almanya) Doğal Güzellikleri Nelerdir?
Ulm şehri günümüzde doğal güzellikleriyle ünlü bir şehir olarak turizmcilere muhteşem bir tatil fırsatı sunar. Konstanz Gölü, Ulm yakınlarındaki bir başka popüler turistik yerdir. Avusturya ve İsviçre arasında yer alan bu göl, güzel manzarası ve yaz aylarında sıcak iklimi ile her yıl birçok ziyaretçiyi kendine çekiyor. Konstanz Gölü'ne gitmek için sırasıyla Avusturya'da Innsbruck veya Zürih'ten veya İsviçre'de Lozan'dan trene binebilirsiniz.
Alternatif olarak, Konstanz Gölü'nün sularında bir feribota binmeden önce diğer taraftaki varış şehrinize giden üç limandan birine (Friedrichshafen, Lindau veya Chiemsee) gidebilirsiniz. Bu limanlar arasında her gün çeşitli feribot seferleri yapıldığını unutmayın, bu nedenle belirli rotanızın ne zaman çalıştığını öğrenmek zor olabilir, bu nedenle buna göre plan yapın! Türkiye, üzerinden farklı otobüs firmalarının düzenlemiş olduğu otobüs seferlerini kullanarak Almanya - Ulm kentine seyahat etmek mümkün. Ulm otobüs bileti fiyatları, tarih, koltuk sayısı, otobüs firması vb. farklı durumlar için değişiklik göstermektedir. Ülkemizin her köşesinden en uygun Ulm otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr