Ula Otobüs Bileti

Ula Otobüs Bileti

Ula Otobüs Biletleri

 Ula, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Muğla’nın 13 ilçesinden bir tanesidir. Ege Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Uzun bir sürenin ardından 1954 yılında ilçe olmuştur. İlçe coğrafi olarak, Köyceğiz, Gökova Körfezi, Muğla, Marmaris ile komşuluk içerisindedir. Deniz seviyesinden yüksekliği yaklaşık olarak altı yüz metre kadardır. Aynı zamanda ilçe merkeze en yakın ilçe olma özelliğini de elinde bulundurmaktadır. 

Bu ilçenin yön fark etmeksizin tüm çevresi dağlarla çevrilidir. Bu durum da topraklarının engebeli olmasının başlıca nedeni olarak gösterilebilir. Arazi yapış engebeli olarak yapılansa da toprak bütünlüğünün yüzde altmış beşlik bir kesimi ormanlık alanlar ile kaplıdır. Bu ormanlık alanlar ilçeye eşsiz doğal güzellikler kazandırdığı gibi aynı zamanda mesire alanları da sağlamaktadır. 
Ula ziyaretçilerinin bölgedeki gezilerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Akkaya, Nail Çakırhan ve Halet Çamber Kültür ve Sanat Evi, Ula Kanyonu, Yedi Delik Mağarası, Kyllandos, Sedir Adası, Ula Göletli Seyir Tepesi, Ula Türk Evi, Kapuz yer almaktadır. 
Akkaya, Gökova körfezinin ucunda bulunan ülkenin en önemli turizm merkezlerinden bir tanesidir. Bu bölgenin üzerinde antik çağlardan bu yana yerleşim bulunmaktadır. Bu bölge özellikle yetmişli yıllar sonrasında turizm alanındaki yatırımların artması ile birlikte gelişim göstermiştir. Anadolu’nun hemen hemen her noktası gibi tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken bu nokta ya bir seyahat için neredennereye.com üzerinden Ula otobüs bileti satın alabilirsiniz. 
 
Ula - 5 Günlük Hava Tahmini
24 May Perşembe
açık
23 °C
açık
25 May Cuma
orta şiddetli yağmur
24,9 °C
orta şiddetli yağmur
26 May Cumartesi
orta şiddetli yağmur
20,5 °C
orta şiddetli yağmur
27 May Pazar
orta şiddetli yağmur
21,2 °C
orta şiddetli yağmur
28 May Pazartesi
hafif yağmur
26,6 °C
hafif yağmur