Ula Otobüs Bileti

Ula Otobüs Bileti

Ula Otobüs Biletleri

 Ula, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Muğla’nın 13 ilçesinden bir tanesidir. Ege Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Uzun bir sürenin ardından 1954 yılında ilçe olmuştur. İlçe coğrafi olarak, Köyceğiz, Gökova Körfezi, Muğla, Marmaris ile komşuluk içerisindedir. Deniz seviyesinden yüksekliği yaklaşık olarak altı yüz metre kadardır. Aynı zamanda ilçe merkeze en yakın ilçe olma özelliğini de elinde bulundurmaktadır. 

Bu ilçenin yön fark etmeksizin tüm çevresi dağlarla çevrilidir. Bu durum da topraklarının engebeli olmasının başlıca nedeni olarak gösterilebilir. Arazi yapış engebeli olarak yapılansa da toprak bütünlüğünün yüzde altmış beşlik bir kesimi ormanlık alanlar ile kaplıdır. Bu ormanlık alanlar ilçeye eşsiz doğal güzellikler kazandırdığı gibi aynı zamanda mesire alanları da sağlamaktadır. 
Ula ziyaretçilerinin bölgedeki gezilerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Akkaya, Nail Çakırhan ve Halet Çamber Kültür ve Sanat Evi, Ula Kanyonu, Yedi Delik Mağarası, Kyllandos, Sedir Adası, Ula Göletli Seyir Tepesi, Ula Türk Evi, Kapuz yer almaktadır. 
Akkaya, Gökova körfezinin ucunda bulunan ülkenin en önemli turizm merkezlerinden bir tanesidir. Bu bölgenin üzerinde antik çağlardan bu yana yerleşim bulunmaktadır. Bu bölge özellikle yetmişli yıllar sonrasında turizm alanındaki yatırımların artması ile birlikte gelişim göstermiştir. Anadolu’nun hemen hemen her noktası gibi tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken bu nokta ya bir seyahat için neredennereye.com üzerinden Ula otobüs bileti satın alabilirsiniz. 
 
Ula - 5 Günlük Hava Tahmini
13 Ara Perşembe
açık
9,2 °C
açık
14 Ara Cuma
hafif yağmur
10,9 °C
hafif yağmur
15 Ara Cumartesi
orta şiddetli yağmur
9,8 °C
orta şiddetli yağmur
16 Ara Pazar
şiddetli yağmur
12,7 °C
şiddetli yağmur
17 Ara Pazartesi
şiddetli yağmur
11,3 °C
şiddetli yağmur