Yolcu Sayısı
1

Turgutreis otobüs bileti

Turgutreis Otobüs Bileti

En popüler Turgutreis otobüs rotaları

Turgutreis otobüs bileti fiyatları, Turgutreis otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Turgutreis otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
BayrampaşaTurgutreis135 TL6
EsenlerTurgutreis145 TL6
BodrumTurgutreis40 TL6
SamandıraTurgutreis135 TL6
HaremTurgutreis130 TL4

Turgutreis otobüs firmaları

Turgutreis otogarı

  • Turgutreis(252)

Turgutreis otobüs biletleri

Turgutreis, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Muğla’nın ilçelerinden bir tanesidir. Ege bölgesinin sınırları içerisinde yer almaktadır. Bu ilçe için önceden kullanılan isim farklıdır, 1972 yılına kadar ilçe Karatoprak ilçesi olarak bilinmektedir. Bu ilçenin ismini tarihin önemli şahsiyetlerinden biri olan Turgut Reis’ten aldığı söylenmektedir. Anlatılanlara göre Turgut Reis bu bölgenin sınırları içerisinde yer almaktadır. Bu ilçe kapsamında altmış yıllara kadar fazla gelişim görülmemiştir. Fakat özellikle bu tarihten itibaren bölgenin turizm potansiyelinin fazlası ile dikkat çekmesi üzerine ulaşım kolaylığı sağlanmış ve ilçe kendi içine kapanık yapısından kurtularak gelişim göstermeye başlamıştır.

İlçenin turizm açısından önemi bugün tartışılmaz bir konumdadır. Muğla’nın diğer bölgelerine ana ulaşım yollarından birini oluşturmaktadır. Bunun oluşmasında en önemli etkenler, içerisinde bulunduğu coğrafya, deniz açısından oldukça elverişli iklimi, geçmişinde sahiplik yaptığı farklı medeniyetlerin bırakmış olduğu tarihi ve kültürel miraslardır. İlçe her geçen gün turizm alanında yeni yatırımlar almaya devam ederek kendisini geliştirmiştir. Sınırları içerisinde Akdeniz ikliminin temel özellikleri görülür. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum tarımsal üretimi üzerinde de etkili olmuştur. Ana bitki örtüsü makilerden oluşmaktadır.
Akyarlar, Fener Burnu, Karaincir Plajı, Aspat, Kadı Kalesi ve Bağla bölge sınırları içerisinde yer alan tarihi ve kültürel mekanların başında gelmektedir. Bu ilçeye en kısa zamanda ulaşmak için neredennereye.com adresi üzerinden Turgutreis otobüs bileti satın alabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr