Tekeli Otobüs Bileti

Tekeli Otobüs Bileti

Tekeli Otobüs Biletleri

Tekeli, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Mersin’in Bozyazı ilçesine bağlı bir mahalle konumundadır. Akdeniz Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Bölge doğal güzellikleri, iklimi, yer şekilleri ve diğer özellikleri ile tipik bir Akdeniz ilçesi görünümü çizmektedir. Bu açıdan ziyaretçileri için oldukça uygun koşullar oluşturmaktadır. Oldukça sessiz bir bölge görünümü vardır. Bunun nedeni ilçenin merkeze olan uzaklığından dolayı kitle ulaşımı açısından sade kalmasından kaynaklanmaktadır. Bu durum ilçenin bozulmadan ve yapılanmadan uzak kalarak oldukça sakin bir görünüm çizmesine neden olmaktadır. Oluşan bu atmosfer de ayrıca bölgenin ilgi çekici bir nokta haline dönüşmesine neden olmaktadır. Aynı zamanda bağlı bulunduğu ilçenin denizinin temizliği dünya genelinde ünlüdür. Bunun en büyük göstergelerinden biri Akdeniz foklarının bu sularda yaşayabilmesidir. 

Tarihine bakıldığında ise köklü bir geçmiş ile karşılaşılacaktır. Özellikle son dönemde gerçekleştirilen arkeolojik kazılar bunun en büyük kanıtlarını ortaya çıkarmıştır. Bu bölge antik dönemin en gözde noktalarından bir tanesidir. Mersin Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen bu kazılar sonucunda antik çağ dönemine ait olan farklı medeniyetlerden buluntulara rastlanmaktadır. Bu durum ilçenin geçmişinde oldukça rağbet gören bir ticari alan olduğunu kanıtlar niteliktedir. Aynı zamanda Helenistik dönemden kalan eserlere de rastlanmaktadır. Bu bölgenin İskender İmparatorluğu zamanında da önemli noktalardan birisi olduğunu kanıtlar niteliktedir. 
Anadolu’nun bu tarih kokan noktasına kısa bir gezi düzenleyerek eşsiz doğal güzelliklerini keşfederken tarihi dokuların içerisinde geçmişin izlerini takip edebilirsiniz. Neredennereye.com üzerinden uygun fiyatlar ile Tekeli otobüs bileti satın alabilirsiniz.