Yolcu Sayısı
1

Sultanhisar otobüs bileti

Sultanhisar Otobüs Bileti

En popüler Sultanhisar otobüs rotaları

Sultanhisar otobüs bileti fiyatları, Sultanhisar otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Sultanhisar otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
İzmirSultanhisar25 TL6
IspartaSultanhisar50 TL5
AntalyaSultanhisar45 TL3
BurhaniyeSultanhisar37 TL3
AdanaSultanhisar70 TL2

Sultanhisar otobüs biletleri

Sultanhisar, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Aydın’ın ilçelerinden bir tanesidir. Ege Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Bağlı bulunduğu coğrafi bölge nedeni ile sınırları içerisinde Akdeniz ikliminin özellikleri görülmektedir. Bu nedenle yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu iklimsel koşullar, tarımsal üretiminin renklenmesi üzerinde etkili olmuştur.

İlçe idari olarak önceleri küçük bir köy görünümde olsa da zaman içerisinde göstermiş olduğu gelişim ile ilçe statüsünü kazanmaya başlamıştır.
Sultanhisar ziyaretçilerinin seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken yöresel lezzetler arasında, enginar dolması, kırlı patlıcan kızartma, oğlak çevirme, arapsaçı, çingene pilavı, kalburabastı, paşa böreği, yaprak sarması, ebegümeci kavurması, enginar gibi lezzetler yer alır.
Sultanhisar ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Tralleis Antik Kenti, Menderes Deltası Milli Parkı, Arpaz Kalesi, Faustina Hamamı, Otantika Etnografya Müzesi, Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı, Büyük Menderes Dalyanları, Güvercinada Kalesi, Eski Güllübahçe, Yörük Ali Efe Müzesi yer almaktadır.
Ege bölgesinin içerisinde yer alan bu tatlı ilçenin en güzel özelliklerinden bir tanesi de iklimi gibi sıcacık olan insanlarıdır. Yöreye ailenizle ile ya da tek başınıza gerçekleştireceğiniz bir seyahat ile bu insanların ne kadar misafirperver olduklarını kendiniz görebilirsiniz. Ege bölgesinin bu harika ilçesini daha yakından tanımak için neredennereye.com adresi üzerinden Sultanhisar otobüs bileti satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr