Yolcu Sayısı
1

Söğütlü otobüs bileti

Söğütlü Otobüs Bileti

En ucuz Söğütlü otobüs seferleri

En popüler Söğütlü otobüs rotaları

Söğütlü otobüs bileti fiyatları, Söğütlü otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Söğütlü otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
İstanbul (Anadolu)Söğütlü31 TL12

Söğütlü otobüs biletleri

Söğütlü, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Sakarya’nın ilçelerinden bir tanesidir. Marmara Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Bu bölgenin tarihi geçmişi oldukça eskilere dayanmaktadır. Anadolu’nun çoğu bölgesinde olduğu gibi oldukça eski dönemlerden bu yana Anadolu üzerinde hakimiyet kuran farklı medeniyetlerin yerleşim noktası olarak seçmesinde kaynaklanmaktadır. Bu bölge zaman içerisinde Hitit, Frigya, Lidya Kimmer medeniyetlerinin hakimiyeti altına girmiştir. Zaman içerisinde burada Perslerin İmparatorluğu başlamıştır daha sonrasında ise tarihin en büyük imparatorlarından biri olan İskender Helen medeniyeti amacı için burayı fethetmiş ve ilçe sınırları içerisinde Helenistik dönem başlamıştır. Bölgenin Türkleşmesi ise Anadolu Selçuklu döneminde başlamıştır. Anadolu Selçuklu’nun burayı ele geçirdikten sonra Türkleşmesini sağlamak amacı ile Türkmenleri yerleştirdiği bilinmektedir. Daha sonra bölge Osman Bey tarafından Osmanlı medeniyetine katılmıştır. Burada bulunan Sakarya ovası çevresinde akan akarsu ile birleşince bataklık oluşturmuş ve geçmişten günümüze değer taşıyan yapıların günümüze ulaşmasını engellemiştir. Uzun bir dönem Osmanlı himayesinde kalan bölgeye daha sonradan Osmanlı-Rus Savaşı döneminde göçmenler yerleştirilmiştir.

Bağlı bulunduğu coğrafi bölge nedeni ile ilçe sınırları içerisinde ılıman iklimin özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve ılık, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Yaz sıcaklığı kuraklık seviyesine çıkmadığı gibi kış sıcaklığı da eksi değerlere düşmemektedir. Bu tarihi ve doğası ile ziyaretçilerini büyüleyen ilçeyi yakından tanımak için neredennereye.com üzerinden Söğütlü otobüs bileti satın alabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr