Selimiye (Marmaris) Otobüs Bileti

Selimiye (Marmaris) Otobüs Bileti

Selimiye (Marmaris) Otobüs Biletleri

 Selimiye, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı bir mahalledir. Ege Bölgesi’nin sınırları içerisinde kalmaktadır. Bununla birlikte turizm alanında gelişim göstermiş olan ilçelerden bir tanesidir. Bunun nedeni bağlı bulunduğu coğrafi bölgenin turizm açısından göstermiş olduğu gelişimin kendisine sağladığı katkının yanı sıra aynı zamanda bünyesinde barındırdığı eşsiz doğal güzelliklerinde olmasıdır. 
Coğrafi olarak, Reşadiye yarımadası, Kerme Körfezi, Ula, Balan Dağı, Karadağ, Günlük tepeleri yer almaktadır. Akdeniz ile de komşuluk içerisindedir. Yakınında Adaköy, Bedir Adası, Keçi Adası, Güvercin Adası yer almaktadır. Ayrıca Dalaman Havaalanı bölgeye oldukça yakın bir konumda yer almaktadır. 
Selimiye ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Sarıgerme Plajı, Karaot Kumsalı, Milas Ulu Camii, Emecik, Kovanlık Plajı, Sarsıla Koyu, Akbük Koyu, Latin Antik Kenti, Apostol Kilisesi yer almaktadır.
Bağlı bulunduğu coğrafi bölge nedeni ile bölge sınırları içerisinde Akdeniz ikliminin özellikleri yer almaktadır. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum tarımsal üretimi üzerinde olduğu gibi yöresel lezzetleri üzerinde de etkili olmuştur. Tarımsal üretiminde genellikle Akdeniz iklim yapısına uygun, turinçgil tarzı gıda üretimi gerçekleşir. Bununla birlikte tarım bölgede turizmden sonra gelen en önemli ekonomik faaliyet olarak yer almaktadır. 
Bu bölge doğal güzellikleri ile yakından tanınmayı hak eden yerlerden bir tanesidir.  Bölgeye gerçekleştireceğiniz bir ziyaret için neredennereye.com adresi üzerinden Selimiye otobüs bileti satın alabilirsiniz.