Seferihisar Otobüs Bileti

Seferihisar Otobüs Bileti

Seferihisar Otobüs Biletleri

 Seferihisar, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan İzmir’in ilçelerinden bir tanesidir. Ege Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Bu ilçenin en önemli özelliklerinden bir tanesi cumhuriyet öncesinde 1884 yılında ilçe olan bir nokta olmasıdır. İlçenin sınırları içerisinde, Beyler, Çamtepe, Düzce, Gödence, Gölcük, İhsaniye, Kavakdere, Orhanlı, Turgut köyleri yer almaktadır.  İlçe sınırları içerisinde dağınık bir yerleşim hakimdir. İlçe kuruluş zamanlarında oldukça az nüfusa sahip olmasına karşın zamanla nüfusunu arttırmıştır. Bağlı bulunduğu coğrafi bölgeye bağlı olarak Akdeniz ikliminin özelliklerini göstermektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum aynı zamda tarımsal üretimi ve yöresel lezzetleri üzerinde de etkili olmuştur. 

Seferihisar ziyaretçilerinin bölgedeki ziyaretlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken yöresel lezzetler arasında, Zeytinyağlı Enginar, deniz börülcesi salatası, taze bakla, rezene keke tart, pişi, yoğurtlu arapsaçı kavurması, muska böreği, kırk ot salatası yer almaktadır.
İlçe coğrafi olarak, Urla, Güzelbahçe, Menderes ile komşuluk içerisindedir. Denize kıyısı olan bir ilçe olma özelliğini taşımaktadır. Sınırları içerisinden bir demiryolu geçmektedir. Seferihisar morfolojik bakımdan bazı birimlere ayrılabilir. İlk ayırt edilen birim aşınım yüzeyleridir. Akarsu vadileriyle yarılan aşınım yüzeylerinin eteklerindeki yamaçlar ise ayrı bir morfolojik birim oluşturur.
İlçe Ege Bölgesi’nin nadide ilçelerinden bir tanesidir. Bu güzelliği ile ziyaretçilere kendini sevdiren harika noktayı yakından keşfetmek için neredennereye.com üzerinden Seferihisar otobüs bileti satın alabilirsiniz. 

Seferihisar - 5 Günlük Hava Tahmini
28 Kas Cumartesi
açık
16,8 °C
açık
29 Kas Pazar
hafif yağmur
17,4 °C
hafif yağmur
30 Kas Pazartesi
hafif yağmur
14,3 °C
hafif yağmur
01 Ara Salı
parçalı bulutlu
12,8 °C
parçalı bulutlu
02 Ara Çarşamba
açık
13,1 °C
açık