Yolcu Sayısı
1

Seferihisar otobüs bileti

Seferihisar Otobüs Bileti

En popüler Seferihisar otobüs rotaları

Seferihisar otobüs bileti fiyatları, Seferihisar otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Seferihisar otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
GebzeSeferihisar75 TL2
AfyonkarahisarSeferihisar35 TL1
BalıkesirSeferihisar30 TL1
BursaSeferihisar45 TL1
İstanbul (Anadolu)Seferihisar110 TL1

Seferihisar otogarı

  • Seferihisar(232)

Seferihisar otobüs biletleri

Seferihisar, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan İzmir’in ilçelerinden bir tanesidir. Ege Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Bu ilçenin en önemli özelliklerinden bir tanesi cumhuriyet öncesinde 1884 yılında ilçe olan bir nokta olmasıdır. İlçenin sınırları içerisinde, Beyler, Çamtepe, Düzce, Gödence, Gölcük, İhsaniye, Kavakdere, Orhanlı, Turgut köyleri yer almaktadır. İlçe sınırları içerisinde dağınık bir yerleşim hakimdir. İlçe kuruluş zamanlarında oldukça az nüfusa sahip olmasına karşın zamanla nüfusunu arttırmıştır. Bağlı bulunduğu coğrafi bölgeye bağlı olarak Akdeniz ikliminin özelliklerini göstermektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum aynı zamda tarımsal üretimi ve yöresel lezzetleri üzerinde de etkili olmuştur.

Seferihisar ziyaretçilerinin bölgedeki ziyaretlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken yöresel lezzetler arasında, Zeytinyağlı Enginar, deniz börülcesi salatası, taze bakla, rezene keke tart, pişi, yoğurtlu arapsaçı kavurması, muska böreği, kırk ot salatası yer almaktadır.
İlçe coğrafi olarak, Urla, Güzelbahçe, Menderes ile komşuluk içerisindedir. Denize kıyısı olan bir ilçe olma özelliğini taşımaktadır. Sınırları içerisinden bir demiryolu geçmektedir. Seferihisarmorfolojikbakımdan bazı birimlere ayrılabilir. İlk ayırt edilen birim aşınım yüzeyleridir. Akarsu vadileriyle yarılan aşınım yüzeylerinin eteklerindeki yamaçlar ise ayrı bir morfolojik birim oluşturur.
İlçe Ege Bölgesi’nin nadide ilçelerinden bir tanesidir. Bu güzelliği ile ziyaretçilere kendini sevdiren harika noktayı yakından keşfetmek için neredennereye.com üzerinden Seferihisar otobüs bileti satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr