Yolcu Sayısı
1

Pursaklar otobüs bileti

Pursaklar Otobüs Bileti

Pursaklar otobüs biletleri

Pursaklar, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Ankara’nın ilçelerinden bir tanesidir. İç Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Önceleri Ankara’nın Çabuk ilçesine bağlı eski köylerden bir tanesi iken gösterdiği gelişim ile birlikte bugün ilçe olmuştur. İlçenin isminin etimolojik kökenine bakıldığında eski kayıtlarda Bursaklar olarak geçtiği görülmektedir.
Bölgenin tarihine bakıldığında da oldukça köklü bir geçmişe sahip olduğu görülmektedir. Bunun nedeni Anadolu’nun birçok noktası gibi üzerinde geçmişte köklü yapılanmalar kuran medeniyetlerin yaşamış olmasından kaynaklanmaktadır. Bu medeniyetler bölgenin bugün sahip olduğu tarihi ve kültürel değerleri bünyesinde barındırmasına neden olan kuruluşlardır.
Parsaklar, iklimsel olarak bağlı bulunduğu il olan Ankara ile uyum içerisindedir. Bu nedenle sınırları içerişinde karasal iklimin özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum tarımsal üretimi üzerinde de etkili olmuştur. Genel itibari ile tahıl üretimi yapılmaktadır. Aynı zamanda soğuk havaları seven tarım ürünleri de yetişirelebilmektedir. Genel bitki örtüsü bozkırdır.
Pursaklar ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Ankara Alaaddin Camii, Zafer Anıtı, Seğmenler Parkı, Hitit Güneş Kursu Anıtı, Camlı Köşk, Mimar Sinan Anıtı, Türk Hava Kurumu Müzesi, Kocatape Camii, Akköprü yer alır. Bu ilçeyi yakından tanımak için kısa bir seyahat düzenleyebilirdiniz. İlçeye bir seyahat gerçekleştirmek için neredennereye.com adresi üzerinden Pursaklar otobüs bileti satın alabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr