Özdere Otobüs Bileti

Özdere Otobüs Bileti

Özdere Otobüs Biletleri

İzmir başlı başına bir tarih ve doğal güzellikleri bünyesinde barındıran şehirlerimizin başında geliyor. Özellikle son zamanlarda oldukça fazla yerli turistin akın ettiği bu güzide ilimizin son derece şirin ve gösterişli ilçesi olan Özdere hakkında birçok soru alıyoruz. Bu durum karşısında sizlere Özdere ilçesi hakkında merak edilen detayları tümünü incelemeye çalışacağız.
Ege’nin incisi olarak adlandırılan İzmir hakkında her zaman sorular almaktayız. Özellikle doğal güzelliklerinin yanında harika güzelliklerini de beraberinde bulunduran bu ilçemiz hakkında merak edilen soruların cevaplarını sizler ile paylaşmaya başlayacağız. 
Özdere ilçesinde öncelikle sizlere tarihi güzellikler hakkında bilgi verelim. İlçede bulunan tarihi antik kentlerin her zaman ilk ziyaret edilen yerler olduğunu belirtmek istiyorum. Özdere ilçesinde bulunan bu antik kentlerde yapılan kazılarda ortaya çıkan eserlerin son derece önemli olduklarını belirtmek istiyorum. Bizans ve Roma dönemlerinden kalma bu antik kentin içerisinden çıkan eserlerin halen sapasağlam olması ziyaretçilerin en çok dikkatini çeken özelliği oluyor. Bu durum karşısında bu eserleri yerinde görecek olan ziyaretçilerin mutlaka ziyaret etmeleri gerekmektedir. 
Klaros ve Kolophon Antik kentlerinde bünyesinde bulunan bu ilçemize gelecek olanların mutlaka bu iki antik kente gitmesini şiddetle öneriyoruz. Son zamanlarda daha fazla dikkat çeken bu eserlerin tarihi dokularını kaybetmeden yerlerinde görmek için sizlerin tek yapması gereken Özdere ilçesine ziyaret gerçekleştirmek olacaktır. Özdere otobüs bileti alarak ilçeyi daha yakından keşfedebilirsiniz. 
 
Özdere - 5 Günlük Hava Tahmini
19 Ağu Pazar
hafif yağmur
20,2 °C
hafif yağmur
20 Ağu Pazartesi
orta şiddetli yağmur
15,7 °C
orta şiddetli yağmur
21 Ağu Salı
açık
20,2 °C
açık
22 Ağu Çarşamba
orta şiddetli yağmur
19,8 °C
orta şiddetli yağmur
23 Ağu Perşembe
hafif yağmur
19,6 °C
hafif yağmur