Yolcu Sayısı
1

Mannheim (Almanya) otobüs bileti

Mannheim (Almanya) Otobüs Bileti

Mannheim (Almanya) otobüs firmaları

Mannheim (Almanya) otobüs biletleri

Mannheim (Almanya) otobüs bileti NeredenNereye.com'da!


Almanya'nın Mannheim şehrinde gezilecek pek çok yer var. Ailelerin birlikte keşfetmesi için harika bir yer. Şehir mimarisi ve bir üniversite şehri olarak ünlüdür. Almanca öğrenmek için de iyi bir yer. Mannheim hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu makaleyi okuyun.
Mannheim, Almanya'da cam endüstrisi ile tanınan bir şehirdir. İlk olarak Mahum olarak adlandırılan şehir, şimdiki adını 1755 yılında burada bir bira fabrikası kuran Mann kardeşlerden almıştır. Mannheim'ın şu anki nüfusu 380.000 civarındadır. Eski şehri Altstadt, 2011'den beri UNESCO Dünya Mirası listesindedir. Ziyaret edilecek diğer önemli yerler Neuhausen bölgesi ve Café Dreyer'dir. Türkiye, üzerinden farklı otobüs firmalarının düzenlemiş olduğu otobüs seferlerini kullanarak Almanya - Mannheim kentine seyahat etmek mümkün. Mannheim otobüs bileti fiyatları, tarih, koltuk sayısı, otobüs firması vb. farklı durumlar için değişiklik göstermektedir. Ülkemizin her köşesinden en uygun Mannheim otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.
Mannheim (Almanya) Tarihi
Eski zamanlarda Mahum, Germen kökenli Ammorah kabilesi tarafından işgal edildi. 724'te Mahum, Frank krallığının bir parçası oldu ve Mahum veya Mahumara olarak adlandırıldı. 1518 yılında Johannes von Neuhaus burada bir manastır kurduğunda adı Malmahua olarak değişti. Şehir, 1786'da Büyük Frederick döneminde Prusya'nın bir parçası oldu.
Mannheim bir üniversite şehridir. Şehirde Heidelberg Üniversitesi ve Universität Mannheim dahil olmak üzere birçok üniversite bulunmaktadır. Aynı zamanda Almanya'nın en büyük müzelerinden biri olan Deutsches Museum'a da ev sahipliği yapmaktadır. Çoğu insan müzeleri Mannheim'dayken ziyaret eder çünkü size klasik Alman sanatını ve kültürünü öğretirler. Ayrıca oradayken sarayları, kiliseleri ve diğer tarihi yerleri gezebilirsiniz. Mannheim mimarisiyle de tanınır. Türkiye, üzerinden farklı otobüs firmalarının düzenlemiş olduğu otobüs seferlerini kullanarak Almanya - Mannheim kentine seyahat etmek mümkün. Mannheim otobüs bileti fiyatları, tarih, koltuk sayısı, otobüs firması vb. farklı durumlar için değişiklik göstermektedir. Ülkemizin her köşesinden en uygun Mannheim otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.
Mannheim (Almanya) Gezilecek Yerler Nerelerdir?
Şehirde yıl boyunca turist çeken birçok tarihi bina var. Bu yerlerden bazıları Bischoffsheim Müzesi, Schiller-Haus ve Residenz Sarayı’dır- hepsi de görülmesi harika! Residenz Palace'ın 1.600'den fazla odası var! Ayrıca yıl boyunca yerel festivallere katılabileceğiniz çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yapmaktadır. Bu festivaller, Oktoberfest veya Noel pazarları gibi yerel gelenekleri kutlar. Gezginler bu güzel şehri ziyaret etmeyi sever!
Mannheim, ailelerin birlikte keşfetmesi için iyi bir yerdir çünkü grubunuzdaki herkes için görülecek ve yapılacak çok şey vardır! Birlikte vakit geçirebileceğiniz veya piknik yapabileceğiniz birçok park ve bahçe var. Birçok müzeden birini ziyaret edebilir veya saraylar veya üniversiteler gibi ünlü turistik yerleri tekrar gezebilirsiniz. Kışın birçok açık hava pateni pistinden birinde buz patenine bile gidebilirsiniz! Bu güzel Alman şehrini ziyaret ettiğinizde yapacak çok şey var! Türkiye, üzerinden farklı otobüs firmalarının düzenlemiş olduğu otobüs seferlerini kullanarak Almanya - Mannheim kentine seyahat etmek mümkün. Mannheim otobüs bileti fiyatları, tarih, koltuk sayısı, otobüs firması vb. farklı durumlar için değişiklik göstermektedir. Ülkemizin her köşesinden en uygun Mannheim otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr