Yolcu Sayısı
1

Kurucaşile otobüs bileti

Kurucaşile Otobüs Bileti

En popüler Kurucaşile otobüs rotaları

Kurucaşile otobüs bileti fiyatları, Kurucaşile otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Kurucaşile otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
İstanbul (Anadolu)Kurucaşile60 TL4
BoluKurucaşile30 TL2
EsenlerKurucaşile475 TL2
İstanbulKurucaşile475 TL2
HaremKurucaşile60 TL2

Kurucaşile otobüs biletleri

Bartın iline bağlı olan Kurucaşile ilçesi, Bartın il merkezine yaklaşık 52 km uzaklıkta ve Karadeniz kıyısında yer alan şirin, küçük bir ilçedir. Bu bölgede ilk olarak Hitit uygarlığı döneminde yaşam sürdüren Pala ve Kaşka devletinin yaşadığı, daha sonraları Fenikeliler, Karyalılar ve Akalar yerleşmişlerdir. Yaşam sürdüren bu toplulukların amacı Anadolu ve Kafkasya kıyılarında yer alan demir, bakır ve altın madenlerini işletmek, kara avcılığı yapmak, ton balığı avlamak, esir ve buğday ticareti yapmak olduğu bilinmektedir. Yaklaşık 3.000 yıllık bir tarihi bünyesinde barındıran ilçe ilkçağda Fenikeliler olmak üzere Miletos ve Megeralı geçler gemiciler aracılığıyla kurulmuş olan Kromna adı verilen bir site olduğu farklı kaynaklarda yer almaktadır. Kurucaşile otobüs bileti Neredennereye.com'da!


Bizans, Roma ve Ceneviz hâkimiyetinden sonra bölgede görülen ilk Türk komutanı Süleyman Bey’in komutasında yer alan Kara Tigin’dir. Yıldırım Beyazıt 1395 tarihinde bu bölgeyi Candaroğulları devletinden alarak Osmanlı hâkimiyeti altına sokmuştur. Zengin bir doğa güzelliklerine sahip görünüşü ile kıyı kasaba görünümünde yer alan bu ilçe Zeytin ve Sandal burunlarıyla sınırlandırılmıştır. Deniz seviyesinden yüksekliği yaklaşık 1500 metreye kadar çıktığı için bölgede tipik bir Karadeniz iklimi hâkim durumdadır. Her tarafı ormanlarla çevrili olan bölgede tarım alanı yok denecek kadar az bir yapıya sahiptir. Kış dönemleri oldukça soğuk yaz dönemleri de ılık ve yağışlı geçmektedir. Bölgede gezilip görülebilecek yerler arasında Karaman Plajı, Gölderesi Şelalesi, Çambu Yalısı, Kapısı Deresi, Tekkeönü Plajı, Kapısuyu Plajı yer almaktadır.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr