Kumbaşı Otobüs Bileti

Kumbaşı Otobüs Bileti

Kumbaşı Otobüs Biletleri

Kumbaşı, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Sakarya ilinin ilçelerinden Arifiye’ye bağlı bir mahalledir. Mahalle’nin adının nereden kaynaklandığına kesin bir etimolojik bir bilgi bulunmamaktadır. Bununla beraber geçmişinde ev sahipliği yapmış olduğu medeniyetlerden kaynaklandığı düşünülmektedir. Bunun yanı sıra etimolojik bilgiler tarihin her döneminde farklı noktalar için kısıtlı bilgi kaynakları olmak ile birlikte geçerliliklerini saptayacak ampirik kısıtlılık nedeni ile zamanın taşımacılığını üstlenmekte bağamın izdüşümünü sağlamakta zorluk çekmişlerdir. Bu bölge küçük bir kasaba olduğu için gelişim süreci içerisinde yeni filizlenen adımlarını sağlam atmakla ile birlikte doğal güzellikleri ile de dikkatleri üzerine çeken noktalardan bir tanesidir. 

Bağlı bulunduğu ilin bünyesinde barındırdığı doğal güzellikler açısından zengin olma özelliğini kendi bünyesi içerisinde oldukça açık şekilde sergilemekten çekinmeyen bir noktadır. Bu bölgenin sınırları içerisinde Karadeniz ikliminin temel özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak bölgede yazları serin ve yağışlı, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum genel bitki örtüsünün yaprak dökmeyen orman olması üzerinde etkili olmuştur. 
 
Kumbaşı ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini bitirmeden önce görmesi gereken yerler arasında, Sakarya Nehri, Acarlar Longozu, İnönü Yaylası, Sapanca Rüstem Paşa Camii, Sapanca İstanbul Dere, Soğucak Yaylası, Sapanca Aygır Deresi, Poyrazlar Gölü, Sapanca Vechisi Kapısı yer almaktadır. Bu güzel ve zengin beldeye kısa bir seyahat düzenleyerek çok yakından tanıyabilirsiniz. Yolculuk için gerekli hazırlıklarınızı neredennereye.com üzerinden Kumbaşı otobüs bileti satın alarak tamamlayabilirsiniz. 
 
Kumbaşı - 5 Günlük Hava Tahmini
15 Ara Pazar
hafif yağmur
11,5 °C
hafif yağmur
16 Ara Pazartesi
açık
10,2 °C
açık
17 Ara Salı
açık
11,2 °C
açık
18 Ara Çarşamba
açık
13,2 °C
açık
19 Ara Perşembe
açık
13,7 °C
açık