Yolcu Sayısı
1

Konya Yalova Otobüs Bileti

Konya Yalova Otobüs Seferleri

Otobüs FirmalarıBilet Fiyatları
As Adana Seyahat
440 TLBilet Al
Kontur
680 TLBilet Al

Konya Yalova Arası

 • En Ucuz Sefer440,00 ₺
 • Konya → Yalova Arası Kaç Km541 km
 • Konya → Yalova Arası Kaç Saat7sa 40dk
 • Günlük Sefer Sayısı1
 • En Çok Sefer Yapan FirmaAs Adana Seyahat
 • Sefer Yapan Firma Sayısı2

Konya Yalova Online Otobüs Bileti
Konya Yalova otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Konya Yalova güzergahı için arama yapın, Konya - Yalova arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Konya ve Yalova Şehirlerinde Ulaşım
Konya ve Yalova şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Konya Yalova seyahatinize başlamadan önce, Konya ve Yalova hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Konya → Yalova Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Konya - Yalova arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?
Konya - Yalova otobüs bileti fiyatı en ucuz 440,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti As Adana Seyahat tarafından satılmaktadır.

Konya - Yalova arası hangi firmalar sefer düzenliyor?
Konya - Yalova arasında günlük ortalama 2 firma 1 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları As Adana Seyahat, Kontur.

Konya - Yalova arası otobüs ile ne kadar sürüyor?
Konya - Yalova arası otobüs yolculuğu ortalama 7sa 40dk sürmektedir.

Konya - Yalova arası uzaklık kaç km?
Konya - Yalova arası karayolu ile 541 km'dir.

Konya Yalova Otobüs Biletleri

Konya Yalova otobüs bileti mi aradınız?  Konya Yalova otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yalova Kaplıcaları, Marmara Bölgesi’ndeki sıcak madensuyu kaynaklarıdır. Yalova’nın Termal ilçe merkezinin güneyindeki ormanlarla kaplı bir vadide yer alır.

 

Breş, dasit, konglomera, lav ve tüflere rastlanan vadinin kuzeyi ile güneyinden fay hatları geçer. Magma etkinliği sonucunda ısınan suların, derinliği 5-6 km kadar olan fay kırıkları boyunca yeryüzüne çıktığı sanılmaktadır. Vadinin iki yamacında sıralanan birçok kaynaktan çıkan sıcak madensuları daha çok burada kurulan turistik tesislerde değerlendirilir.

Mineral açısından fazla zengin sayılmayan bu madensuları daha çok banyo kürlerinde kullandır. Bu biçimde değerlendirildiğinde romatizmal ve öteki ağrılı hastalıklar, içme kürlerinde kullanıldığında da bazı metabolizma hastalıkları üzerinde olumlu etki yaptığına inanılır. Bileşimi birbirine benzeyen bu madensularının sıcaklıkları farklıdır. Çeşitli kaynaklardan çıkan suların ölçülen sıcaklıkları şöyledir: Esas kaynak 57°C, Valide Hamamı 64°C, Valide Hamamı kuma başı 56°C, Göz Suyu 55°C ve Termal 60°C. Radyoaktivitesi yüksek olan, göz ve diş iltihaplarına iyi geldiğine inanılan madensuları Göz Suyu kaynağından çıkar.

Helenistik, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerinde değerlendirildiği ve çevresinde bazı hamamların kurulduğu bilinen bu kaplıcalar Cumhuriyet’in başlarında çok bakımsız durumdaydı. Mustafa Kemal (Atatürk) 1929’da, verimli toprakları ve doğal güzellikleriyle ilgisini çeken Yalova yöresinde bir çiftlik arazisi satın aldı. Bu çiftlik günümüzde Atatürk Tarım İşletmesi adıyla etkinliğini sürdürmektedir. Aynı yıl gene onun emriyle kaynakların bulunduğu yörede kaplıca tesisleri inşa edilmeye başladı. Yalova Kaplıcaları’nın en gözde tesisi olan Termal Oteli 1980’lerde kullanılamaz hale gelince yıktırıldı. Günümüzde bu şifalı sular başta birçok otel, motel ve pansiyonda kullanılır. Yalova Kaplıcalan Türkiye’nin en gözde termal turizmi merkezlerinden biridir. Kaplıcalar yöresine Yalova kentinden 13 km’lik düzgün bir yolla ulaşılır. 

Konya → Yalova En Uygun Otobüs Biletleri

Konya Yalova otobüs bileti mi aradınız? Konya Yalova otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Konya Yalova otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler FirmalarFiyat
As Adana Seyahat440 TL
Kontur680 TL

Konya Hakkında

 • Nüfus2.079.225
 • Yüzölçümü40.814 km2
 • Plaka42
 • Telefon kodu(332)
 • OtogarKonya Otogarı

Yalova Hakkında

 • Nüfus155.016
 • Yüzölçümü850 km2
 • Plaka77
 • Telefon kodu(226)
 • OtogarYalova Otogarı

Yorumlar, Eleştiriler ve Şikayetler

Toplam Yorum Sayısı (0)
Konya → Yalova


Çok İyi
(0)
İyi
(0)
İdare Eder
(0)
Kötü
(0)
Çok Kötü
(0)

Konya Yalova Otobüs Firmaları


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr