Kaynarca Otobüs Bileti

Kaynarca Otobüs Bileti

Kaynarca Otobüs Biletleri

Bir tarafı Karadeniz’e diğer tarafı İzmit’e uzanan Kaynarca doğal güzellikleriyle insanı büyülemektedir. Sakarya’nın en bilindik ve en kalabalık ilçelerinden olan Kaynarca tarımcılıkta zirveye ulaşmış ve hızla gelişen bir ilçedir. Son verilere dayanarak Kaynarca’nın nüfusunun 25.000 civarında olduğu görülebilmektedir. Sizle yazımızın ortasında da kısa bir bilgi geçmek istiyoruz. Kaynarca’da bulunan “ Kanlı Pınar “ isimli pınar ismi İstiklal Savaşından gelmektedir. Rivayete göre yorulan askerler burada dinlenip su ihtiyaçlarını karşıladığı sırada pusu kuran yabancı askerler tarafından şehit edilmiştir. Bu sebeple de buranın adı o zamandan beri “ Kanlı Pınar “ olarak anılmaktadır. Kaynarca’nın gelişmesinin temelini aslında halkın ve yönetimin eğitime verdiği önemdir. Kaynarca otobüs bileti için Neredennereye.com!

Kaynarca’da toplamda 42 adet köy ve bu köylere bağlı toplamda 26 (Şehir merkezi hariç) ilköğretim okulu bulunmaktadır. İlçede eğitime verilen önem sayesinde ilçede ki okur-yazar oranı %97’lere ulaşmakta. 

İlçenin en büyük gelir kaynağı tarımdır. Arazilerin genişliği ve toprakların verimliliği sayesinde ilçe halkının geneli tarımcılık yaparak geçimini sağlamaktadır. Tarımın yanı sıra toprakların el verişi sayesinde hayvancılıkta geçim kapılarındandır. İlçede 3500 den fazla aile tarımcılık ve hayvancılık ile geçimini sağlamaktadır. Fındıklık denilince her ne kadarda akla Samsun, Giresun gibi Karadeniz illeri gelse de Sakarya’da bulunan fındıklıklarda kendi yüz ölçümüne göre çok fazladır. Ailenizle güzel bir hafta sonunu hatta yazı geçirebileceğiniz bir yerdir Kaynarca. Acarlar Gölü sizlerde adeta yapay bir cennet hissi uyandıra bilir. Bu şahane gölün etrafı tamamen ormanla kaplı olup doğayla bütünleşmek isteyenler ilgi odağı haline gelmiştir. 
 
Kaynarca - 5 Günlük Hava Tahmini
20 Haz Perşembe
hafif yağmur
24 °C
hafif yağmur
21 Haz Cuma
orta şiddetli yağmur
26,6 °C
orta şiddetli yağmur
22 Haz Cumartesi
hafif yağmur
27,6 °C
hafif yağmur
23 Haz Pazar
açık
27,3 °C
açık
24 Haz Pazartesi
açık
28 °C
açık