Kaman Otobüs Bileti

Kaman Otobüs Bileti

Kaman Otobüs Biletleri

Kırşehir iline bağlı 1071 metre rakıma sahip ilçe Baran dağlarının kuzey bölümünde konumlanmıştır. Yörede en önemli geçim kaynağı ise ceviz olarak bilinmektedir. Kaman cevizi taşıdığı niteliklerle tüm dünya tarafından bilinmekte ve çok ilgi görmektedir. Ceviz dışında ilçede halkın yüzde 90’ı tarım ve hayvancılık ile geçimini sağlıyor. Bölgede sanayi kuruluşu bulunmuyor. Kaman’da karasal bir iklim hüküm sürüyor ve bu doğrultuda kış ayları yoğun kar yağışı, yaz ayları ise kurak ve sıcak geçiyor. Bölgede bulunan Hirfanlı Barajı ise bölgenin iklimi üzerinde çeşitli etkilere neden olmaktadır. 


Gezilecek yerler
Kaman ilçe merkezinde bulunan Dadaloğlu Parkı ve park içinde bulunan Dadaloğlu anıtı yörede ilk olarak görülebilecek yerler arasında ilk sırayı alıyor. Dadaloğlu parkının yer aldığı tepede yer alan Dadaloğlu anıt mezarı da, bölgeye gelen ziyaretçiler tarafından akın edilen bir yer. 1785 senesinde Kozan’da dünyaya geldikten sonra göçebe hayatı yaşayan ve son günlerinde Kaman ilçesinde yaşayarak bu topraklarda vefat eden ünlü halk ozanı Dadaloğlu’nun mezarı bu anıtta yer almaktadır. İlçe merkezine 3 km uzaklıkta bulunan Kale Höyük ise Ortaçağ ve Frig dönemine ait kalıntılar bulunmaktadır. Kaman otobüs bileti alın ve bu güzel yerleri daha yakından görün!

Ne yenir
Kaman ilçesinde artık ilçe ile özdeşleşmiş ve tüm dünyaya nam salmış cevizi mutlaka tatmalısınız. Bunun yanında Kaman mutfağında kesinlikle tatmanız gereken diğer lezzetler; yöreye ait bir farklı bir çeşidi olan mantı ve farklı bir köfte olan pesmeç diyebiliriz.
 
Kaman - 5 Günlük Hava Tahmini
11 Tem Cumartesi
açık
23,8 °C
açık
12 Tem Pazar
açık
27,1 °C
açık
13 Tem Pazartesi
açık
25 °C
açık
14 Tem Salı
açık
24,9 °C
açık
15 Tem Çarşamba
açık
27,4 °C
açık