İzmit Bartın Otobüs Bileti

İzmit Bartın Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 80,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 5sa 25dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. İzmit Bartın arası giden otobüs firmaları ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

İzmit Bartın bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla İzmit Bartın bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. İzmit Bartın otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

İzmit Bartın Otobüs Biletleri

 İzmir Bartın otobüs bileti mi aradınız? İzmit Bartın otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

İzmit Bartın arası otobüs yolculuğunuz 4 saat 20 dakika sürecektir. Bu süre verilen mola ile uzayabilmektedir. İki il arasında ki toplam mesafe 357 kilometredir. İzmit Bartın arası otobüs yolculuğu yaparken güzergahta Hendek, Düzce, Bolu, Devrek ve Çaycıma il ve ilçeleri vardır. Bartın kenti ülkenin Karadeniz Bölgesi'nde yer almaktadır..190.000 nüfuslu küçük bir şehirdir.1991 yılından önce Zonguldak şehrine bağlı bir ilçe idi. Kentte bulunan Bartın Çayı şehir için önemlidir. Bartın küçük bir il olmasına rağmen gezilip görülecek pek çok noktası bulunmaktadır. Her şehir gibi Bartın'ında bir tarihi bulunmaktadır. Roma imparatorluğu döneminde yaptırılan Kuş Kayası Yol Anıtı kentte dikkat çeker. Krateria adı da verilen anıt Amasra ilçesine 4 km mesafededir. Çeşme yıkılarak biraz aşağı inşa edilmiştir. Zamanında bu çeşme anıtsal bir çeşme olarak anılıyordu. Şimdiler ise bir tarihi eserdir. Çeşmenin üzerinde kaya üzerine işlenilmiş kartal figürü bulunmaktadır. Kabartma yöntemiyle yapılan kaya 140 cm boyunda, 55 cm çapındadır. Bir diğer görmeniz gereken yer ise Bartın Şadırvan Cami'sidir. Cami 1905 yılında halk ile birlikte imece usulü ile para toplanarak yapılmıştır. Cami dikdörtgen şeklindedir. Cami de kırk adet pencere bulunmaktadır. Minare kuzeybatı tarafında bulunmaktadır. Bartın merkezinde bulunan camiye rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Görmeniz gereken bir başka mekan ise Amasra Kalesi. Bu kale Bartın'ın Amasra ilçesinde bulunmaktadır. Amasra Kalesi günümüze gelene kadar kendini korumuş önemli bir yapıdır. Kale Bizans döneminde inşa edilmiştir. Amasra Kalesi 600 metre uzunluğundadır. Kale Pöstepe ismi verilen bir tepe de konuşlanmıştır. Karadeniz havasının hakim olduğu bu bölge de tarihi kaleyi gezerken bol oksijen alma şansınız olur. Kalenin etrafı yeşil bir alandır. Kale de bir çok kule bulunmasından dolayı dayanıklı bir şekilde günümüze kadar ulaşmıştır. Kale de liman ve yer altı zindanları göze çarpmaktadır. Hem ürpereceğiniz hem de tarihine hayran kalacağınız bir kaledir. İzmir Bartın otobüs biletleri satın aldıysanız seyahatiniz için sizlere şimdiden iyi yolculuklar dileriz.

  İzmit Hakkında
Nüfus:
-
Plaka:
41
Telefon kodu:
(262)
  Bartın Hakkında
Nüfus:
72,995
Yüzölçümü:
2.080,36 km²
Plaka:
74
Telefon kodu:
(378)
Otogar:
Bartın Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.