Yolcu Sayısı
1

Güzelyurt otobüs bileti

Güzelyurt Otobüs Bileti

En popüler Güzelyurt otobüs rotaları

Güzelyurt otobüs bileti fiyatları, Güzelyurt otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Güzelyurt otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
İstanbul (Anadolu)Güzelyurt90 TL1
İstanbulGüzelyurt650 TL1

Güzelyurt otobüs firmaları

Güzelyurt otobüs biletleri

Güzelyurt, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Aksaray’ın ilçelerinden bir tanesidir. İç Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır.

Bu ilçenin e dikkat çeken noktalarından biri de tatlı insanlarının sıcaklığıdır. Buradaki insanların günümüz insanları üzerinde değişilmez bir etki bırakan özelliklerinden bir tanesi kesinlikle kültürlerine uygun biçimde yaşarken bundan taviz vermemeleridir
son zamanlarda dikkat çeken noktalardan biri haline gelmiştir. Bunun nedeni bünyesinde barındırdığı doğal güzelliklerin yanı sıra aynı zamanda bünyesinde geçmişinde yer verdiği medeniyetlerin bugüne değen kalan kalıntıları ile sağladığı tarihi ve kültürel mekanlardır. Bunun nedeni Anadolu’nun çoğu noktası gibi yerleşimin tarihinin oldukça eskiye dayanarak önemli bir birikim oluşturmasıdır. BU durum özellikle kültür turizmi açısından meraklı olanların ilgisini çekmektedir.
Güzelyurt’ta bulunan kiliseler: Yüksek Kilise, Kızıl Kilise, Silvişli Kilise, Ahmatlı Kilise, Koç Kilisesi’dir.
Güzelyurt ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Pürenli Seki kilisesi, Ala Kilise, Çanlı Kilise, Ağaçaltı kilisesi, Sultan Hanı, Manastır Vadisi, Ziga Kaplıcaları yer almaktadır.
Bölge sınırları içerisinde karasal iklimin özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum tarımsal üretimi üzerinde de etkili olmuştur. İç Anadolu’nun bu harika ilçesini keşfetmek için zaman içerisinde ayrılan kısa bir bölüm harika olmaz mıydı? İlçeye yapacağınız kısa seyahat için neredennereye.com adresi üzerinden Güzelyurt otobüs bileti satın alabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr