Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Gümüşova Otobüs Bileti

Gümüşova Otobüs Bileti

Gümüşova Otobüs Biletleri

Gümüşova, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olup Düzce sınırlarının içerisinde yer almaktadır. Karadeniz Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer alır. İlçe coğrafi olarak, Bolu, Çilimli, Cumayeri gibi ilçeler ile komşuluk içerisindedir. İlçenin sınırları içerisinde tatlı su ihtiyacının büyük kısmını karşılayan Melen Çayı geçmektedir. Bu durum akarsu kaynağı etrafında verimli tarım arazilerinin oluşmasına olanak sağlamıştır. Bu durum tarımsal üretiminin çeşitlilik göstermesi üzerinde etkili olmuştur. 

İçerisinde bağlı bulunduğu coğrafi bölgeye paralel olarak Karadeniz ikliminin tipik özelliklerini sergilemektedir. Buna bağlı olarak yazları serin ve yağışlı, kışları ılık ve yağışlı olarak geçirmektedir. Bu durum tarımsal üretimi üzerinde etkili olduğu kadar aynı zamanda ürün çeşitliliği üzerinde de etkili olmuştur. 
Gümüşova ziyaretçilerinin ilçeyi sevmesindeki en büyük etkenlerden bir tanesi de yöre halkının son derece misafirperver tavırlarıdır. Karadeniz halkının sıcakkanlı yaklaşımını insanlara gösteren yöre halkı konuklarını ağırlarken onlara birbirinden güzel yöresel lezzetlerinden ikram etmeyi de unutmaz. 
Gümüşova ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken lezzetler arasında, burma salça, psihalive, göbetepe, çerkez tavuğu, sütlü gözleme, karalama sarması, mısır ekmeği, laz böreği, damat fındığı, mamursa yer almaktadır. 
Gümüşova ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Hemşin Camii, Aydınpınar Şelalesi, Melen Çayı, Aktaş Şelalesi, Pürenli Yaylası, Samandere Şelalesi, Kurugöl Kanyonu, Kanuralp Müzesi yer almaktadır.  Karadeniz Bölgesi’nin bu küçük bir o kadar da harika ilçesini daha yakından tanımak için neredennerye.com adresi üzerinden Gümüşova otobüs bileti satın alabilirsiniz. 
 
Gümüşova - 5 Günlük Hava Tahmini
25 Oca Pazartesi
hafif yağmur
12,3 °C
hafif yağmur
26 Oca Salı
kapalı
15,1 °C
kapalı
27 Oca Çarşamba
hafif yağmur
12,5 °C
hafif yağmur
28 Oca Perşembe
rain and snow
2,9 °C
rain and snow
29 Oca Cuma
hafif kar yağışlı
2,9 °C
hafif kar yağışlı