Yolcu Sayısı
1

Gümüldür otobüs bileti

Gümüldür Otobüs Bileti

En popüler Gümüldür otobüs rotaları

Gümüldür otobüs bileti fiyatları, Gümüldür otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Gümüldür otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
AnkaraGümüldür85 TL1
BursaGümüldür45 TL1
İstanbul (Anadolu)Gümüldür110 TL1
GebzeGümüldür75 TL1
UşakGümüldür40 TL1

Gümüldür otobüs biletleri

Gümüldür, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan İzmir’e bağlı Menderes ilçesinin mahallelerinden bir tanesidir. Bu yerleşim alanı coğrafi olarak, Buca, Gaziemir, Narlıdere, Güzelbahçe, Torbalı, Seferihisar, Selçuk ve Ege Denizi ile komşuluk içerisindedir. Bağlı bulunduğu ilçenin adı önceden Cumovası olarak bilinmektedir. Ancak 1989 yılından burada bulunan Cumovası Havalimanı’nın ismi Menderes Havalimanı olarak değiştirilmiş, bu da ilçenin isminin değiştirilmesine vesile olarak Menderes ilçesi olmasına neden olmuştur.

Bu bölgenin ekonomik açıdan incelendiğinde, ön plana tarım ve hayvancılığın çıktığı görülmektedir. Bölge içerisinde en çok yetiştirilen arım ürünleri arasında, arpa, buğday, pamuk, tütün, narenciye yer almaktadır. Tarım bölgenin geçimi konusunda büyük önem arz etmektedir. Gelişmiş olmasının nedeni ise sınırları içerisinde yer alan düzlük tarım arazilerinin alüvyol olup, tarımsal üretim açısından verimli kaynaklar oluşturmasıdır. Aynı zamanda bu ekonomik faaliyetlerin dışında son zamanlarda farklı alanlarda sanayi yapılanmaları da kurulmaya başlanmıştır. Bu bölge İzmir ilinin içme suyunun önemli bir kısmını karşılayan akarsu bu bölgenin sınırları dahilinde akmaktadır. Aynı zamanda bölgenin yakınlarında Klaros, Nation, Kolophon antik kentleri bulunmaktadır. Aynı zamanda bölge civarı ülkenin son zamanlarda hızla göç alan bölgelerinden bir tanesidir. Özellikle doğu illerinden insanlar yerleşim için bu bölgeyi tercih etmektedirler. İzmir gibi insanları doğal güzellikleri ile büyüleyen sayılı noktalarından biri olan bir şehrin bu nadide mahallesine kısa bir seyahat düzenleyerek daha yakından tanıyabilirsiniz. Gümüldür otobüs bileti için neredennereye.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr