Yolcu Sayısı
1

Gerger otobüs bileti

Gerger Otobüs Bileti

En popüler Gerger otobüs rotaları

Gerger otobüs bileti fiyatları, Gerger otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Gerger otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
AdanaGerger55 TL1
AnkaraGerger770 TL1
MersinGerger65 TL1
İstanbul (Anadolu)Gerger1070 TL1
KayseriGerger75 TL1

Gerger otobüs biletleri

Gerger, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Adıyaman ilinin ilçelerinden bir tanesidir. Bu ilçe önceleri aynı bölgeye bağlı köylerden biri iken Adıyaman’ın il olması ile birlikte ilçe statüsü kazanmıştır. Tarihi Gerger ilçe adlandırılarak Aldüş Köyü ilçe merkezi olarak seçildi. Tarih gerger ise adını halen Nefdi gerger olarak sürdürmekte olup şu an resmi kayıtlarda Oymaklı köyü olarak geçmektedir. İlçe olmadan önce Malatya'nın Pötürge (eski: Mırün) e bağlıydı. Gerger ilçe olmadan önce ilçesi Güngörmüş köyü idi…

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçenin başlıca ekonomik faaliyetleri tarıma dayanmaktadır. Aynı zamanda Anadolu’nun birçok noktasında olduğu gibi geçmişinde ev sahipliği yaptığı Anadolu Medeniyetleri ile tarihi ve kültürel bakımdan zengin bir noktada bulunmaktadır. İlçe sınırları içerisinde görülen iklimsel özellikler ise Akdeniz iklimine benzerlik gösterse de daha çok karasal iklim özellikleri ile örtüşür. Akdeniz ikliminin ılıman özelliğinden uzakta ve sıcaklık olarak çok daha düşük zamanlar geçirmektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum tarım üretimini ve dolaylı yoldan yöresel lezzetlerini de etkilemiştir.
Gerger ziyaretçilerinin seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken yöresel lezzetler arasında, semsek, çiğ köfte, basalla, tevek sarması, dövmeç, bumbar, aş çorbosı, boş kaburga gibi yöresel tatlar yer alır. Adıyaman ilinin bu nadide ilçesine kısalı bir seyahat düzenleyerek daha yakından keşfedebilirsiniz. Neredennereye.com üzerinden Gerger otobüs bileti alarak yolculuğa hazır hale gelebilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr