Yolcu Sayısı
1

Frankfurt (Almanya) otobüs bileti

Frankfurt (Almanya) Otobüs Bileti

Frankfurt (Almanya) otobüs biletleriFrankfurt, Almanya’nın şehirlerinden olarak bilinmektedir. Türkiye üzerinden Frankfurt otobüs bileti satın alarak ulaşım sağlamak mümkün. Türkiye’den Frankfurt otobüs bileti satın alarak seyahat ettiğinizde yolculuğunuz Frankfurt ulaşım merkezinde son bulur. Frankfurt ulaşım merkezi üzerinden dilerseniz şehrin farklı bölgelerine ya da ülkenin farklı şehirlerine karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. NeredenNereye.com yılların getirdiği tecrübe ile birlikte en uygun Frankfurt otobüs biletlerini çevrimiçi olarak satışa sunar.
Frankfurt, Main nehri kıyısında kurulmuş olan, 730.000'den fazla nüfusuyla Hessen eyaletinin en büyük, Berlin, Hamburg, Münih ve Köln'den sonra Almanya'nın beşinci büyük şehridir. Ortaçağ'dan beri Frankfurt, Almanya'nın en önemli kent merkezlerinden biri olmuştur. 794 yılında ilk kez belgelerde değinilen Yüksek Orta Çağ'dan itibaren bağımsız bir imparator şehridir ve 1806'ya kadar seçim ve 1562'den beri Kutsal Roma-Cermen İmparatorluğu'nun taçlandırma şehridir.
Frankfurt, Almanya’nın önemli kentlerinden biri olmasının yanı sıra çok sayıda Türk’ün de yaşadığı bir kenttir. Türkler, dönem şartlarına bağlı olarak çalışmak için bu kente göç etmiş ve bir süre sonrasında bu şehirde azınlık bir nüfus oluşturmuşlardır. Bu nedenle az sayıda olsa da Türkiye üzerinden otobüs firmaları Frankfurt otobüs bileti satışı ile şehre seferler düzenlerler.
Frankfurt, günümüzde son derece modern bir kent olarak karşımıza çıkar. Buna karşın Almanya’nın diğer kentlerinde olduğu gibi bu şehir içerisinde de Avrupa tarihinin büyük bölümüne tanıklık etmiş olan Almanya’nın tarihi ve kültürel miraslarını şehrin modern yapılanması içerisinde görebilirsiniz.
Frankfurt otobüs bileti satın alarak gezebileceğiniz yerlerden biri Römerberg olarak karşımıza çıkar. Dünya genelinden şehri ziyaret gelen turistlerin mutlaka uğradığı bu tarihi meydan 15. Yüzyıldan Almanya’ya miras kalmıştır. Orta Çağ döneminden kalan binalar ve tarihi binaları bu meydan kolaylıkla görebilirsiniz. Bölge çok sayıda turistin gelmesi nedeniyle kimi zaman kalabalık olmasına karşın çoğu zaman son derece sakindir.
1871 yılından günümüze değin ziyaretçilerine kapılarını açan Palmengarten Frankfurt, kentin gezilmesi gereken bir diğer önemli noktası olarak görülüyor. Şehirdeki en yeşil bölge olarak bilinen bu alan, Avrupa’nın en değerli Akdeniz bahçelerinden biri olarak kabul ediliyor. 22 hektarlık alan üzerine kurulan o devasa alan içerisinde sayılmayacak kadar çok bitki türünü bir arada görmek mümkün. Bahçe içerisinde harika bir düzenleme ile kendilerine yuva bulmuş tropikal bitki türlerini görmek de mümkün.
Frankfurt otobüs bileti satın alarak kentte görebileceğiniz bir diğer nokta ise Main Tower olarak göze çarpar. Main Nehri’nden ismini alan bu devasa kulenin yüksekliği 280 metre ve bu özelliği ile Almanya’nın en yüksek yapılarından biri olarak biliniyor. 1990’lı yıllarda inşaatı tamamlanan kule, harika bir mimari tasarım ile birbirine bağlı iki kule şeklinde tasarlanmış. Avrupa’nın en yüksek 5.binası olan kule, Almanya’nın modern dönem mimarisi için harika bir örnek teşkil ediyor. Aynı zamanda bir iş merkezi olan kule yıl içerisinde farklı amaçlarla gelen çok sayıda ziyaretçiye kapılarını açıyor.
Frankfurt otobüs bileti fiyatları elbette bileti satın alacağınız tarih, seyahat edeceğiniz otobüs firması gibi etkenlere göre değişiyor. Bu nedenle Frankfurt otobüs bileti için sabit bir fiyat belirtmek mümkün değil. Ancak en kısa zaman içerisinde, konforlu bir yolculukla Frankfurt şehrine seyahat etmek istiyorsanız sektöründe 20 yılı aşkın bir deneyimle yolcuların yanında olan NeredenNereye.com üzerinden en uygun Frankfurt otobüs biletlerini çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr