Yolcu Sayısı
1

Essen (Almanya) otobüs bileti

Essen (Almanya) Otobüs Bileti

Essen (Almanya) otobüs biletleri

Essen Otobüs Bileti
Essen, Almanya’nın şehirlerinden olarak bilinmektedir. Türkiye üzerinden Essen otobüs bileti satın alarak ulaşım sağlamak mümkün. Türkiye’den Essen otobüs bileti satın alarak seyahat ettiğinizde yolculuğunuz Essen ulaşım merkezinde son bulur. Essen ulaşım merkezi üzerinden dilerseniz şehrin farklı bölgelerine ya da ülkenin farklı şehirlerine karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. NeredenNereye.com yılların getirdiği tecrübe ile birlikte en uygun Essen otobüs biletlerini çevrimiçi olarak satışa sunar.
Essen, Almanya'nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletine bağlı, bu eyaletin dördüncü, ülkenin dokuzuncu büyük şehridir. Eskiden bu bölge Almanya'nın en önemli demir ve kömür merkeziydi. Zeche Zollverein, Villa Hügel, Philharmonie Essen, Museum Folkwang, Gruga, Kale Borbeck ve Baldeney Gölü önemli kültürel merkezlerindendir. Essen'de Borbecksch isimli bir dil de konuşulmaktadır.
Almanya, Roma dönemi ardından da Orta Çağ döneminin en önde gelen Avrupa devletlerinden biri olarak karşımıza çıkar. Ülke tarihin farklı dönemlerinde sonuçları fazlasıyla dramatik olan savaş tecrübeleri yaşamış olsa da savaş sonrasında engin birikimi ve sağlam kültürel yapısı ile dünyanın geri kalanını büyüleyecek şekilde toparlanmayı başlanmış ve bugün Avrupa Birliği’nin lokomotif ülkesi haline gelmeyi başarmıştır. Almanya yerleşimin ilk dönemlerinden bu yana önemli bir konum olmuş ve bundan dolayı da tarihin farklı dönemlerine ait çok sayıda esere ev sahipliği yapmıştır. Bu nedenle de Essen kenti yıl içerisinde dünyanın farklı noktalarından çok sayıda ziyaretçiye kapılarını açmıştır.
Essen kenti, sanayi devriminin yaşadığı yılların en büyük kentlerinden biri olarak bilinir. Bunun en önemli nedeni bölgenin kömür yatakları bakımından zengin olmasıdır. Bu maden zenginliğine bağlı olarak sanayi devrinde gelişen sanayi bölgenin çevresinden göç almasını sağlamış ve Essen kentinin öneminin artmasına neden olmuştur. Kent bu döneme ait farklı eserlere günümüz şehir yapısı içerisinde yer vermektedir.
Essen otobüs bileti satın alarak görebileceğiniz yerlerden biri de Zeche Zollverein, olarak karşımıza çıkıyor. Bu tarihi yapı, Almanya içerisinde görebileceğiniz en eski maden ocaklarından biri olarak biliniyor. Dönemin çalışma şartlarını oldukça iyi şekilde yansıtması nedeniyle son derece önemli. Eserin 2001 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde kendine yer bulduğunu da belirtmek gerek. Yapı aynı zamanda bugün Almanya’nın en önemli bölgesel dönüşümlerinden biri olarak kabul ediliyor.
Essen otobüs bileti satın alarak ziyaret edebileceğiniz bir diğer nokta ise Ruhr Müzesi olarak karşımıza çıkıyor. Müze, kent tarihi açısından neredeyse her şey demek olan olan madencilik tarihine odaklanıyor. Son derece modern bir yapılanması olan bu müze içerisinde sanayi devriminin başından itibaren kentin madencilik üzerine kurulu tarihi baştan sona görebiliyorsunuz. Bu nedenle yerel halk tarafından da son derece önem verilen bir merkez olduğunu belirtmek gerek.
Essen otobüs bileti fiyatları elbette bileti satın alacağınız tarih, seyahat edeceğiniz otobüs firması gibi etkenlere göre değişiyor. Bu nedenle Essen otobüs bileti için sabit bir fiyat belirtmek mümkün değil. Ancak en kısa zaman içerisinde, konforlu bir yolculukla Essen şehrine seyahat etmek istiyorsanız sektöründe 20 yılı aşkın bir deneyimle yolcuların yanında olan NeredenNereye.com üzerinden en uygun Essen otobüs biletlerini çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr