Yolcu Sayısı
1

Esenyurt otobüs bileti

Esenyurt Otobüs Bileti

Esenyurt otobüs biletleri

Esenyurt, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan İstanbul’un ilçelerinden bir tanesidir. Önceleri yalnızca mahalle ilçenin 2008 yılında bu idari statüyü kazanmıştır. İlçe coğrafi olarak, Küçük Çekmece Gölü, Büyük Çekmece, Hoşdere, Firuzköy yer almaktadır.

Tam anlamı ile metropol bir şehrin bünyesinde yer alan ilçelerden bir tanesi olan Esenyurt buna bağlı olarak gelişim göstermiştir. Sınırları içerisinde çok sayıda ağlık ocağı, hastane, okul barındırmaktadır. İlçe bundan öncesinde 1989 yılında belde olma özelliği kazanmıştır. Bu bölgenin kurucu belediye başkanı Gürbüz Çapan’dır. İlçe sınırları içerisinde çok sayıda Romanya ve Bulgaristan Göçmeni bulunmaktadır. İç ve Dış göçler zaman içerisinde karışım sağlayarak etnik yapılananın bugünkü halini alması üzerinde etkili olmuştur.
Esenyurt ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini daha hareketli hale getirmek için gezip görebileceği AVM’ler bulunmaktadır. Ziyaretçilerin görmesi gereken AVM’ler arasında, Akbatı, Eskule, Torium, Marmara Park, Media Markt, yer alır.
Bu ilçe bağlı bulunduğu bölge nedeni ile ılıman iklimin özelliklerini taşımaktadır. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve ılık, kışları ılık ve yağışlı olarak geçirmektedir. Bu durum yerleşimi etkilediği gibi tarımsal üretimin çeşitli olması üzerinde de etkili olmuştur.
Esenyurt bünyesinde yer alan sağlık kuruları arasında, Esenyurt Devlet Hastanesi, Kızılay Hastanesi, Özel Doğa Hospital, Özel Esencan Hastanesi, Özel Avrupa Tıp Merkezi, Özel Yeni Hayat Cerrahi Tıp Merkezi yer almaktadır.
Bölgeyi daha yakından tanımak isteyenler neredennereye.com adresi üzerinden Esenyurt otobüs bileti satın alabilirler.


neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr