Duroğlu (Giresun) Otobüs Bileti

Duroğlu (Giresun) Otobüs Bileti

Duroğlu (Giresun) Otobüs Biletleri

Duroğlu, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Giresun’un mahallerinden bir tanesidir. Karadeniz Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer alır. Karadeniz bölgesinin özelliklerini yansıtan son alanlardan bir tanesidir. Özellikle kültürel bakımdan yöre halkı ile özdeşlemiş yaşatılan pek Karadeniz kültürü ögesi ayakta tutulmaktadır. Bununla birlikte bölgenin engebeli arazi yapısı içerisinde fiziksel olarak d Karadeniz’in özellikleri gözlemlenmektedir. Sınırları içerisinde Karadeniz ikliminin belirgin özelliklerini sergiler. Buna bağlı olarak yazları serin ve yağışlı, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum tarımsal üretimi üzerinde etkili olduğu gibi aynı zamanda yöresel lezzetleri üzerinde de etkili olmuştur. 
Duroğlu ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan yerinde tatması gereken yöresel lezzetler arasında, fırında sirkeli kuru fasulye, yarmalı lahana sarması, karışık dible, hamsi diblesi, galdirik kızartması, pancar döşemesi, mısır yarması yemeği, tavşan içi, karalama çorbası yer almaktadır.
Duroğlu ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Giresun Plajları, Kulakkaya Yaylası, Hacı Miktat Camisi, Gölyanı Yaylası, Kümbet Yaylası, Sis Dağı Yaylası, Tirebolu Kalesi, Bedrama Kalesi, Giresun Müzesi, Giresun Kalesi yer almaktadır.
Karadeniz’in bu harika ilçesi keşfetmek isteyenler için kaçırılmayacak fırsatlar sunmaktadır. Tek başınıza ya da ailenizle birlikte yapacağınız kısa seyahatlerinizde bölgedeki bütün noktaları en ince ayrıntısına kadar görebilmek için kendinize bir rehber hazırlamanızı tavsiye ederiz. Yörenin lezzetlerinden tadarken aynı zamanda sıcakkanlı yöre halkı ile kaynaşmanız da sizin oldukça faydalı olacaktır. Bölgeye gerçekleştireceğiniz seyahat için neredennereye.com üzerinden Duroğlu otobüs bileti satın alabilirsiniz. 

Duroğlu (Giresun) - 5 Günlük Hava Tahmini
09 Tem Perşembe
hafif yağmur
12,7 °C
hafif yağmur
10 Tem Cuma
hafif yağmur
10,1 °C
hafif yağmur
11 Tem Cumartesi
hafif yağmur
11,9 °C
hafif yağmur
12 Tem Pazar
hafif yağmur
14,3 °C
hafif yağmur
13 Tem Pazartesi
hafif yağmur
14,1 °C
hafif yağmur