Yolcu Sayısı
1

Duisburg (Almanya) otobüs bileti

Duisburg (Almanya) Otobüs Bileti

Duisburg (Almanya) otobüs biletleriDuisburg, Almanya’nın şehirlerinden olarak bilinmektedir. Türkiye üzerinden Duisburg otobüs bileti satın alarak ulaşım sağlamak mümkün. Türkiye’den Duisburg otobüs bileti satın alarak seyahat ettiğinizde yolculuğunuz Duisburg ulaşım merkezinde son bulur. Duisburg ulaşım merkezi üzerinden dilerseniz şehrin farklı bölgelerine ya da ülkenin farklı şehirlerine karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. NeredenNereye.com yılların getirdiği tecrübe ile birlikte en uygun Duisburg otobüs biletlerini çevrimiçi olarak satışa sunar.

Duisburg, Almanya'nın kuzeybatısında, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde Düsseldorf iline bağlı bir kenttir. Ren ve Ruhr ırmaklarının birleştiği noktada yer alır. Ren-Herne Kanalıyla Kuzey Denizindeki Alman limanlarına ve Dortmund üzerinden Dortmund-Ems Kanalına bağlanır. Nüfusu, Nisan 2006 itibariyle 500.131’dir. Yaklaşık 150.000 yabancı kökenlinin ikamet ettiği bu kentte 60.000'den fazla Türk kökenli insan yaşamakta. Böylelikle Duisburg Almanya'da Berlin, Köln ve Hamburg kentlerinden sonra en çok Türk'ün yaşadığı şehirdir.

Almanya, hiç tartışmasız bugün Avrupa’nın en büyük ülkelerinden biri olarak ekonomik anlamda da refah seviyesi en yüksek noktalarından biridir. Bu nedenle ülke sürekli olarak yurt dışından göç alan bir konuma yükselmiştir. Bugün Almanya'da çok sayıda yabancı uyruklu vatandaş bulunmaktadır. Ancak Almanya’yı yalnızca günümüzde yapılanması ile akıllarımıza kazımak son derece hatalı olacaktır. Ülke bilhassa inanılmaz kalitedeki eğitim sistemi ile dünya tarihine yön vermiştir diyebiliriz. Bazı görüşlere göre Amerika gibi bir ülke teknoloji alanındaki gelişimini II. Dünya Savaşı döneminde Almanya’da göç eden akademisyenler sayesinde sağlamıştır.

Almanya’nın bu yapılanmasından Duisburg kenti de kendi payına düşeni almıştır. Avrupa’nın bu köklü ülkesi, yerleşik zamanından başından bu yana ev sahip olduğu kültürel mirası Duisburg kenti içerisine de taşımayı başarmıştır. Bu nedenle bugün kentin modern yapılanması içerisinde çok sayıda tarihi ve kültürel tarihi mirasa da tanıklık edebilirsiniz.

Duisburg tarihinde önemli bir yere sahip olan medeniyetlerin başında Roma İmparatorluğu gelir. Yapılan araştırmalar sonucunda Roma döneminde günümüze miras kalan çok sayıda eser bulunduğu gibi aynı zamanda kentin adının da Roma döneminden miras kaldığı düşünülmektedir. Duisburg aynı zamanda Avrupa’nın kendine özgü turizm alanlarından biri olarak da bilinir. Ziyaretçi sayısı Almanya'nın diğer büyük kentleri kadar fazla olmasa da özellikle tarih yolculuğuna meraklı olan seyahat severlerin sıklıkla tercih ettiği rotalardan bir tanesidir. Şüphesiz bunun üzerinde kentin tarihin farklı dönemlerinde farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olması ve bu medeniyetlerden günümüze miras kalan eserlerdir.

Dönem şartları kapsamında, Almanya Türkiye üzerinden de çok sayıda göç almıştır. İşçi göçü ile birlikte Almanya’ya yerleşen Türkler bugün ülkede büyük bir nüfus topluluğu oluşturmuş durumdadır. Bu nedenle Almanya - Duisburg otobüs bileti satın alarak ülkeyi ziyaret ettiğinizde Türk asıllı Alman vatandaşları ile karşılaşmanız olası bir durumdur. Türkiye’nin her yerinden en uygun Duisburg otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.

Duisburg otobüs bileti fiyatları elbette bileti satın alacağınız tarih, seyahat edeceğiniz otobüs firması gibi etkenlere göre değişiyor. Bu nedenle Duisburg otobüs bileti için sabit bir fiyat belirtmek mümkün değil. Ancak en kısa zaman içerisinde, konforlu bir yolculukla Duisburg şehrine seyahat etmek istiyorsanız sektöründe 20 yılı aşkın bir deneyimle yolcuların yanında olan NeredenNereye.com üzerinden en uygun Duisburg otobüs biletlerini çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr