Yolcu Sayısı
1

Digor otobüs bileti

Digor otobüs firmaları

Digor otobüs biletleri


Digor, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kars iline bağlı kendine özgü ilçelerden biridir. Tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken Digor ilçesine karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin farklı noktalarından Kars - Digor otobüs bileti satın alarak ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz otogar üzerinde son bulacaktır. Dilerseniz otogar içerisinden hareket eden minibüs seferlerini kullanarak Digor ilçesi ya da diğer ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden en uygun Digor otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.
Doğu Anadolu bölgesinde yer alan bir ilçe olan Digor, Kars ilinin sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçenin Doğu kısmında Ermenistan, kuzey ve batısında ise merkez, batı güneyinde ise Kağızman yer almaktadır. Bunun yanı sıra Digor, Erzurum-Kars Platosunun doğu ucunda bulunmaktadır. Anadolu'nun Kuzey yarisindaki kıvrım sistemi, ilçenin engebeli bir yapıya sahip olmasına neden olmuştur. İklimi Bölgede sert karasal bir iklim tipi söz konusudur. Bu iklim tipine bağlı olarak yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise sert ve son derece soğuk bir özelliğe sahiptir. Ekonomisinden söz edecek olursak ilçede tarım ve hayvancılık temel geçim kaynaklarıdır. Ilçe arazisinin yaklaşık olarak %5'inde sulu tarım yapılabilmektedir. Ulaşım İlçenin bağlı bulunduğu il olan Kars'a uzaklığı 41 km'dir. Digor karayolu tek şerittir ve çoğunlukla son derece rahat bir kara yolu yolcuğuyla ilçe merkezine varmak mümkün olmaktadır. Digor'a ulaşımı şehir dışından gelenler için hava, demir ve kara yolu ile sağlanabilmekte, bunun yanı sıra şehir merkezinden her saat başı ilçeye servis bulunmaktadır. İlçe merkez otobüsleri ise Kars üzerinden Digor Durağı ya da Digor Garajı olarak adlandırılan yer üzerinden kalkmaktadır. Gezilecek Yerler İlçe, tarihi yönden oldukça zengin bir özelliğe sahiptir. Bu anlamda ilçede eski dönemlerden kalma manastır ve kiliseler halka açık olarak işlev görür. Bu nedenle tarih meraklılar için son derece ideal bir yer.
Digor, Doğu Anadolu’nun yükseltisinden nasibini alan şehirlerinden bir tanesidir. Şehirde rakımın yüksek olması iklimi üzerinde de son derece etkili olmuştur. Bu nedenle hava sıcaklıklarının yılın büyük bölümünde ortalamanın altında olduğu görülebilir.
En Uygun Digor Otobüs Bileti
Günümüzün gelişen karayolu ulaşım ağı sayesinde ülkemizin hemen her noktasına kolaylıkla ulaşım sağlamak mümkün hale gelmiştir. Özellikle Doğu Anadolu Bölgesinde faaliyet gösteren otobüs firmaları başta olmak üzere çok sayıda otobüs firması da Kars üzerine seferler düzenlemektedir. Digor otobüs bileti fiyatı; seyahat edeceğiniz tarih, seçeceğiniz otobüs firması, otobüs imkanları gibi farklı etkenlere göre değişiklik göstermektedir. Ancak her zaman ve Türkiye’nin her yerinden istediğiniz zaman NeredenNereye.com üzerinden en uygun Digor otobüs biletini online olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr