Yolcu Sayısı
1

Dernekpazarı otobüs bileti

Dernekpazarı Otobüs Bileti

En popüler Dernekpazarı otobüs rotaları

Dernekpazarı otobüs bileti fiyatları, Dernekpazarı otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Dernekpazarı otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
İstanbulDernekpazarı130 TL3
AdapazarıDernekpazarı140 TL2
AnkaraDernekpazarı90 TL1
BursaDernekpazarı140 TL1
EskişehirDernekpazarı100 TL1

Dernekpazarı otobüs biletleri

Derepazarı Karadeniz'in şirin bir ili olan Rize'nin şirin bir ilçesi olarak, batıya açılan kapısıdır.

Derepazarı, yeşil ile Mavi’nin içi içe girip, bütünleştiği, seyredilmeye doyulamayacak güzellikte, şirin bir ilçe olarak göze çarpmaktadır. Çay tarımıyla azda olsa hayvancılık yapılarak, insanların yaşamını sürdürdüğü, neşeli, zeki bir o kadar da pratik insanlarıyla, hayatı dolu dolu yaşamayı bilmişlerdir. Rize Trabzon Karayolu üzerinde olması, ulaşım sorunu olmayışı sebebiyle, bir çok imkândan yararlanmasını bilmiştir. Arazi yapısının dağlık olması sebebiyle, yerleşim yeri olarak sahil şeridinde ufak bir yere sıkışmasına neden olmuştur.
Yemek kültürü olarak, Rize ve Trabzon’la aynı kültürü paylaşmakla beraber, Derepazarı Pidesi olarak adlandırılan pidesi, bölge genelinde ün yapmayı başarmıştır. İklimsel olarak ılıman bir iklim kuşağında olması, yaz kış, yağışların eksik olmaması denizin temiz olması, girilebilecek alanların diğer ilçelere göre fazla olmasından, yaz döneminde güneşli günlerde, Rize'den ve çevre ilçelerden gelen misafirleriyle, kumun olmayışı büyük bir eksiklik olsa da, çakılla dolu plajlarında, büyük bir yoğunluk yaşanmaktadır.
Siz siz olun, Karadeniz turuna çıkıp ‘ta Derepazarı’na uğramadan Derepazarı Pidesini tatmadan geçmemeniz. Yeşil ile mavinin bu denli koyu tonlarını hiç bir yer de göremeyeceğinizin, insanlarının güler yüzlülüğünü, samimiyetini ve misafirperverliğini başka bir yerde göremeyeceğinizin teminatını verir. Bu şirin mi şirin ilçemize, siz değerli misafirlerimizi bekler, güzel bir vakit geçirmeniz için elimizden gelen gayreti göstermeye özen göstereceğimizi bilmeniz dileğiyle. Derepazarı otobüs bileti alarak ilçeyi daha yakından tanıyabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr