Cumayeri Otobüs Bileti

Cumayeri Otobüs Bileti

Cumayeri Otobüs Biletleri

Cumayeri, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Düzce’nin ilçelerinden bir tanesidir. Karadeniz Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçenin en çok dikkat çeken noktalarından bir tanesi de yöre halkının misafirlerine karşı göstermiş olduğu sıcakkanlı yaklaşımdır. Bu yaklaşımları yöre halkının ziyaretçileri arasında yaygınlık göstererek farklı noktalardan ziyaretçilerinin gelmesini sağlamaktadır. Bu ilçenin ziyaretçilerinin ilk izlenimleri sırasında buranın tam bir Karadeniz ilçesi olduğunu anlamaları fazla uzun sürmeyecektir. Bunun nedeni karşılaşılan manzara ile yöresel lezzetlerin fazlası ile Karadeniz’den izler taşımasıdır. İlçenin sıcakkanlı insanları sizleri karşıladıktan sonra yöresel lezzetleri arasında bulunan birçok yemekten tatmadan ve Karadeniz mutfağının tadını anlamadan dönmenize izin vermez. 

Cumayeri ilçesinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken yöresel lezzetler arasında, abaza salçası, psihalive, göbete, çerkez tavuğu, sütlü gözleme, karalama tavuğu, mısır ekmeği, laz böreği, mamursa yer almaktadır.
Cumayeri ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Efteni Gölü, Kurugöl Kanyonu, Hemşin Cami, Konuralp Müzesi, Güzeldere Şelalesi, Fakıllı Mağarası, Pürenli Yaylası, Akçakoca Ceneviz Yaylası yer almaktadır. 
Karadeniz Bölgesi’nin bu küçük ilçesi zaman içerisinde gelişim gösterirken kültürel değerlerinden de vazgeçmemiştir. İklimsel koşulları da bağlı bulunduğu coğrafi bölgeye paralel olarak gelişmiştir. Buna bağlı olarak yazları serin ve yağışlı, kışları ılık ve yağışlı olarak geçirir. Bu durum temel bitki örtüsünün orman olması üzerinde etkili olmuştur. 
Karadeniz’in bu harika ilçesini daha yakından tanımak için neredennereye.com adresi üzerinden Cumayeri otobüs bileti satın alabilirsiniz. 
 
Cumayeri - 5 Günlük Hava Tahmini
28 Kas Cumartesi
açık
14,5 °C
açık
29 Kas Pazar
kapalı
13,6 °C
kapalı
30 Kas Pazartesi
kapalı
14 °C
kapalı
01 Ara Salı
hafif yağmur
11,3 °C
hafif yağmur
02 Ara Çarşamba
hafif yağmur
13,2 °C
hafif yağmur