Çaykara Otobüs Bileti

Çaykara Otobüs Bileti

Çaykara Otobüs Biletleri

 Karadeniz bölgesi diyince ilk akılımıza gelen her zaman doğal güzellikler olarak dikkat çekmektedir. Bu durum karşısında doğal güzellikleri görmek isteyenlerin her zaman tercih ettiği yerler genellikle Karadeniz bölgesinin en güzide şehirlerinden olan Trabzon olarak dikkat çekmektedir. Sizlere bugün Trabzon’un Çaykara ilçesi hakkında gezilmesi gereken yerlerin bilgilerini vereceğiz.

Özellikle Yayla bakımından son derece önemli olan Çaykara ilçesinden bulunan yaylardan başlayalım. İlk olarak sizlere Haldizen Yaylası hakkında bilgi verelim. Yaylanın ortasında bulunan çayın son derece güzel bir görüntü verdiği bu yaylada en çok dikkat çeken detay tarihi yapıların bulunması. Tarihi yapı olarak diğer yaylarda bulunmayan birçok kalıntıyı bünyesinde barındıran bu Haldizen yaylasında mutlaka ziyarette bulunmanız gerekmektedir. Doğası gereği harika bir havası olan ve bu yaylada yazın şenlikler düzenlenmektedir.

Sultan Murat yaylası Çaykara ilçesinde görülmesi gereken yerlerin başında gelen bir yayladır. Karadeniz bölgesinin en önemli özellikleri başında gelen bu yaylaların yeşilini mutlaka ama görmeniz gerekiyor.  Özellikle yaz aylarında yöre halkı dışında birçok yabancı turistin de geldiği bu bölgede yapılan etkinliklerin her geçen gün artığı oraya çıkmaktadır. Bu güzel yaylanın Trabzon merkeze biraz uzak olması ulaşım konusunda sıkıntılar yaşamasına neden olmaktadır. Son olarak gitmenizi önerdiğimiz yer sizlere uzungöl camisidir. Özellikle kartpostal bir manzara sunan bu caminin yaylanın içinde bulunması dikkatleri üzerine çekmesine neden oluyor. Çaykara otobüs bileti alımı için neredennereye.com