Çanakkale Kocaeli Otobüs Bileti

Çanakkale Kocaeli Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 70,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 403 km'dir.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Çanakkale Kocaeli arası giden otobüs firmaları ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Çanakkale Kocaeli otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Çanakkale Kocaeli güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Çanakkale Kocaeli seyahatinize başlamadan önce, Çanakkale ve Kocaeli hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Çanakkale ve Kocaeli şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Çanakkale Kocaeli Otobüs Biletleri

 Çanakkale Kocaeli otobüs bileti mi aradınız? Çanakkale Kocaeli otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 258 km2 olan Karamürsel ilçesi doğuda Gölcük ilçesi, güneyde Bursa, batıda Yalova illeri, kuzeyde de İzmit Körfezi ile çevrilidir.

Kocaeli ilinin güneybatı kesiminde yer alan ilçe toprakları dar bir kıyı şeridi ile ardındaki dağlık alandan oluşur. İlçenin güney kesimini engebelendiren ve doğu-batı doğrultusunda uzanan Samanlı Dağları Bursa iliyle doğal sınır oluşturur. Samanlı Dağları’ndan kaynaklanan Yalakdere, ilçe sınırları dışında İzmit Körfezine dökülür. İlçenin kıyı kesiminde doğu-batı doğrultulu bir fay hattı vardır. 17 Ağustos 1999’da bu fayın kırılmasına neden olan Kocaeli depremi ilçede önemli ölçüde can ve mal kaybına yol açtı.

Kocaeli ilinin en az nüfuslu ilçesi olan Karamürsel’de başlıca ekonomik etkinlik tarımdır. İstanbul gibi büyük bir tüketim merkezine yakınlığı nedeniyle ticari meyve ve sebze üretimi büyük önem taşır. Özellikle İstanbul pazarına yönelik olarak çok miktarda elma yetiştirilir. Kıyının gerisinde başlayan yamaçlar zeytinliklerle kaplıdır. Eskiden daha yaygın olan bağcılık iç kesimlere kaymıştır. Ayrıca buğday, mısır gibi tahıllarla fındık, armut ve az miktarda ayçiçeği yetiştirilir. İstanbul pazarına yönelik tarla ve sera çiçekçiliği de yapılmaktadır. Hayvancılık, sığır besiciliği ve süt üretimine dönüktür. İlçenin başlıca sanayi kuruluşu kağıt ürünleri imal eden fabrikadır.

MÖ 1200’lerde Bebrikler ve Bitinlerin yurdu olan topraklar arasında bulunan yöre MÖ 7. yüzyılda Frig, MÖ 620’de Lidya, MÖ 546’da da Perslerin yönetimine girdi. Antik Çağ’da kurulan Prainetos kentine MÖ 5. yüzyılda Bitinler yerleşti. Prainetos yöresi MÖ 1. yüzyıldan sonra Roma, ardından Bizans egemenliğinde kaldı. Adını 1324’te yöreyi Osmanlı topraklarına katan Karamürsel Bey’den alan ilçe, 19. yüzyıl sonlarında müstakil İzmit mutasarrıflığına bağlı bir kaza merkeziydi. Kurtuluş Savaşı sırasında önemli çatışmalara sahne olan ve 25 Haziran 1920’de İngiliz, Ekim 1920’de de Yunan işgaline uğrayan Karamürsel işgalden Temmuz 1921 ’de kurtuldu.

1995’te ilçenin batı kesimindeki topraklarda kurulan Altınova ilçesi aynı tarihte oluşturulan Yalova iline bağlandı.

Karamürsel kenti İzmit Körfezi kıyısında ve Marmara'nın doğusundaki kentsel yoğunlaşma alanının gelişme eksenlerinden birini oluşturan İzmit-Gölcük-Yalova-Bursa koridoru üzerinde yer alır. Karamürsel il merkezi İzmit’e 35 km uzaklıktadır. Karamürsel Meslek Yüksekokulu Kocaeli Üniversitesi’ne bağlıdır.

  Çanakkale Hakkında
Nüfus:
28,877
Yüzölçümü:
9.950,43 km²
Plaka:
17
Telefon kodu:
(286)
Otogar:
Çanakkale Otogarı
  Kocaeli Hakkında
Nüfus:
1,676,202
Yüzölçümü:
3.625,29 km²
Plaka:
41
Telefon kodu:
(262)
Otogar:
Kocaeli Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.