Yolcu Sayısı
1

Buharkent otobüs bileti

Buharkent Otobüs Bileti

En popüler Buharkent otobüs rotaları

Buharkent otobüs bileti fiyatları, Buharkent otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Buharkent otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
ÇivrilBuharkent90 TL7
DinarBuharkent25 TL5
AntalyaBuharkent45 TL3
AydınBuharkent10 TL3
İzmirBuharkent20 TL3

Buharkent otobüs firmaları

Buharkent otobüs biletleri

Buharkent, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Aydın ilinin ilçelerinden bir tanesidir. Ege Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. İzmir- Denizli yolunun üzerinde yer almaktadır. Daha önceleri Kuyucak’a bağlı durumda iken daha sonradan ayrılarak ilçe haline gelmiştir.

Coğrafi olarak Menderes Vadisi’nin ortasında yer almaktadır. Genelde oldukça düzlük bir görünüm çizen ilçe sınırları içerisindeki en yüksel nokta Karlıkdede Tepesi’dir. İlçe topraklarının su ihtiyacının oldukça büyük bir kısmını Büyük Menderes Suyu karşılamaktadır.
İlçe sınırları içerisinde gerçekleşen başlıca ekonomik faaliyet tarımdır. Yetiştirilen tarım ürünleri arasında, pamuk, incir, üzüm, buğday, zeytin yer almaktadır. Aynı zamanda konumunun ve arazi yapısının uygun olmasından dolayı ilçe sınırları içerisinde üretilen tarım ürünlerini işleyen atölyeler de bulunmaktadır. Aynı zamanda ilçe merkezinin yakınında bulunan, yakınında bulunan Kızıldere köyü Türkiye’nin ilk jeotermal santrali olma özelliğini de taşımaktadır. Bu ilçenin en ismini almasındaki en büyük nedenlerden biri de jeotermal kaynaklar bakımından zenginliğidir.
Buharkent ilçesi ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Güvercinada Kalesi, Priene Antik Kenti, Güvercin Adası, Alan Güllü Termal, Kuştur Plajı Saplı Ada, İlyas Bey Külliyesi, Alinda Antik Kenti, Magneisa Antik Kenti yer almaktadır. Bunun üzerine yöresel lezzetleri üzerinde Ege kültürünün oldukça fazla etkisi olmuştur. Bölge ziyaretçilerinin özellikle zeytinyağlı yemeklerinin tadına bakması gerekir.
Ege Bölgesi’nin bu harika ilçesini yakından tanımak için neredennereye.com adresi üzerinden Buharkent otobüs bileti satın alabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr