Yolcu Sayısı
1

Bafa (Muğla) otobüs bileti

Bafa (Muğla) Otobüs Bileti

En popüler Bafa (Muğla) otobüs rotaları

Bafa (Muğla) otobüs bileti fiyatları, Bafa (Muğla) otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Bafa (Muğla) otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
SökeBafa (Muğla)20 TL1
İzmirBafa (Muğla)17 TL1
BodrumBafa (Muğla)45 TL1
MilasBafa (Muğla)35 TL1

Bafa (Muğla) otobüs biletleri

Bafa, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Muğla’nın ilçelerinden olan Milas’ın Bafa gölü yakınlarından yer alan bir bölgesidir. Ege Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Bağlı bulunduğu coğrafi bölge ve iklimsel özellikleri nedeni turizm açısından son derece gelişmiş bölgelerden biridir. Kıyaslandığında ülkenin diğer bölgelerine göre yükseltisi fazla olmayan yerlerden bir tanesidir. Bu durum bölge üzerinde yerleşimin ve turizm gelişmesinde etkili olmuştur.
İçerisinde olduğu coğrafi bölgeye paralel olarak Akdeniz ikliminin özelliklerini göstermektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum tarımsal üretimi üzerinde etkili olduğu gibi aynı zamanda dolaylı yoldan yöresel lezzetleri üzerinde de etkili olmuştur.
Bafa ziyaretçilerinin seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken lezzetler arasında, bulgur böreği, balıklen, helvacı kabağı muhallebisi, çökertme kebabı, turp otu haşlaması, bodrum makarnası, çintar kavurma, ölemeç çorbası yer almaktadır.
Bafa ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Bafa Gölü Milli Parkı, Göcek Marina, Akkum Koyu, Kaunos Antik Kent Dalyan, Palamutbükü Plajı, Bağla Koyu, Aksazlar Koyu yer almaktadır.
Bafa Ege bölgesinin en sevimli bölgelerinden bir tanesidir. Bunu yalnız başınıza ya da ailenizle birlikte yapmış olduğunuz bir tatilde çok daha iyi şekilde anlayabilirsiniz. Bu bölgeye gerçekleştirip unutulmaz kılacağınız bir tatil için neredennereye.com üzerinden Bafa otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Ege bölgesinde buluna ilçe adını kendi ismi ile taşıdığı Bafa gölü ile de ülkemizin en değerli yerlerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Aydın ve Muğla ilinin toprakları üzerinde bulunan Bafa arkeolojik ve tarihsel olarak oldukça eski ve zengin bir tarihe sahiptir Bafa'da neler yapılabilir? Bafa'nın meraklıları için antik felsefenin öncülerinden olan ünlü filozof HERAKLİT'in memleketi olarak bilindiğini öncelikli olarak belirtmek isteriz. Bölgede düzenli olarak düzenlenen gezi turları ile sizler de Bafa'yı yeniden keşfedebilirsiniz. Üstelik birbirinden farklı doğa sporlarının da burada yapabilmeniz keyifli ve eğlenceli bir tatil yapmanız için en güzel etkinlikler içinde yer almaktadır. Bizans manastırlarının çoğunlukla bulunduğu bölgede oldukça eski tarihlere sahip olan tarihi yapıtları da görme şansına sahip olabilirsiniz. Birbirinden farklı adaların da bulunduğu yerde kesinlikle bitmesini istemeyeceğiniz bir tatil planı yapabilirsiniz. Turizm açısından oldukça güzel bir yer olmasına karşın huzurlu ve sakin doğası ile huzur arayanlar için ilk olarak tercih edilecek yerlerin başında gelmektedir. Bafa gölünün bir diğer özelliği de oldukça farklı ve fazla kuş çeşitlerinin de bulunduğunu da belirtmek isteriz. 224 farklı kuş çeşidinin bulunduğu bu güzel gölde sizler de doğanın harikalıklarına şahitlik edebilirsiniz. Üstelik bölgede bulunan yaban hayatına ait olan hayvanların da görülmesi buranın el değmemiş olarak ve çok iyi bir şekilde korunarak günümüzde de güzelliklerini koruduğunu göstermektedir.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr