Yolcu Sayısı
1

Atina (Yunanistan) otobüs bileti

Atina (Yunanistan) Otobüs Bileti

En ucuz Atina (Yunanistan) otobüs seferleri

En popüler Atina (Yunanistan) otobüs rotaları

Atina (Yunanistan) otobüs bileti fiyatları, Atina (Yunanistan) otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Atina (Yunanistan) otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
İstanbulAtina (Yunanistan)2250 TL1

Atina (Yunanistan) otobüs firmaları

Atina (Yunanistan) otobüs biletleri

Atina, Yunanistan’ın başkenti aynı zamanda en kalabalık şehri olarak bilinmektedir. Türkiye üzerinden Atina otobüs bileti satın alarak ulaşım sağlamak mümkün. Türkiye’den Atina otobüs bileti satın alarak seyahat ettiğinizde yolculuğunuz Atina ulaşım merkezinde son bulur. Atina ulaşım merkezi üzerinden dilerseniz şehrin farklı bölgelerine ya da ülkenin farklı şehirlerine karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. NeredenNereye.com yılların getirdiği tecrübe ile birlikte en uygun Atina otobüs biletlerini online olarak satışa sunar.

Yunanistan’ın başkenti olan Atina, ülkenin güney kısmında yer alır ve aynı zamanda Avrupa’nın en kalabalık 4. şehri olarak da bilinmektedir. Avrupa’nın önemli kültür başkentlerinden biri kabul edilen Atina’da tarih Neolitik Çağa kadar uzanmaktadır. Batı medeniyetine yön veren Eski Yunan kültürünün tartışmasız en önemli kenti Atina olarak kabul edilir. Bu nedenle şehirde özellikle antik döneme dair eşsiz eserler bulunmaktadır.

M.Ö 5. yüzyıl Atina tarihi açısından oldukça büyük bir öneme sahiptir. Bu dönemde kent, antik dönemin en ünlü şehri haline gelmek ile birlikte aynı zamanda mitolojinin de kalbinin attığı bir yer olmuştur. Eski Yunan medeniyeti Atina üzerinde kurulmuş desek abartılı olmaz. Öyle ki; günümüzde dünyanın başka hiçbir yerinde göremeyeceğiz antik eserler şehir içerisinde rahatlıkla görülebilmektedir. Tarih kaynaklarının neredeyse hemen hepsi Atina’nın M.Ö 5.yüzyıl dolaylarında geçen en parlak dönemine büyük bir bölüm ayırmıştır. Şüphesiz bunun en büyük nedeni, kentin aynı zamanda seküler düşüncenin temellerinin atıldığı, felsefenin yaygınlaşıp zirveye ulaştığı bir nokta haline gelmiş olmasıdır. Günümüzde kentin en değerli noktalarını Atina otobüs bileti satın aldıktan sonra karayolu üzerinden ulaşım sağlayarak görebilirsiniz.
Dönemin bu şaşalı ve parlak kentine Atina otobüs bileti satın alarak seyahat ettiğinizde sizleri tarihi bir yolculuğuna çıkaracak onlarca farklı gezilecek nokta bulunuluyor.

Atina otobüs bileti satın alarak yaptığınız yolculukta kentin en önemli seyahat noktalarından biri olarak karşımıza çıkan Akropolis, Yunanistan’da kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biri. Burada yapılan arkeolojik çalışmalar başlı başına antik dönemi aydınlatıyor desek yerinde olur. Atina’nın en gözde turistik mekanlarından biri olan bu bölgede aynı zamanda 4 binden fazla eserin sergilendiği Akropolis Arkeoloji Müzesi de yer alıyor. Özellikle tarih meraklılarının kesinlikle görmesi gereken bir yer diyebiliriz.
Atina otobüs bileti alarak gerçekleştirdiğiniz seyahatinizde görebileceğiniz noktalardan biri de Agora. Burası bu antik şehrin döneminde en parlak olan ticaret ve yönetim merkezi. Bu nedenle de tarihi aydınlatma açısından oldukça büyük bir görev üstleniyor diyebiliriz.

Atina’nın gezilecek bir diğer noktası ise Atina Ulusal Arkeoloji Müzesi. Bu müze hiç de hafife alınacak bir seyahat noktası değil. Kentin tarihini hatta dünya tarihini yakından tanımak istiyorsanız içerisinde 11 binden fazla eserin sergilendiği Atina Arkeoloji Müzesini mutlaka görmelisiniz.

Atina, günümüzün en kalabalık Avrupa şehirlerinden biri olarak demografik anlamda son derece kozmopolit bir yapı sergiliyor diyebiliriz. Bu anlamda örnek oluşturması açısından şehri İstanbul ya da İzmir ile kıyaslayabiliriz. Ülkenin dört bir yanından gelen farklı sosyo - ekonomik yapısındaki insanlar Atina içerisinde yaşıyor. Batı medeniyetinin temellerinin atıldığı bu coğrafya günümüzde dahi oldukça şık bir mimari yapılanmaya sahip. Modern şehir kurgusu ve tarihin gösterişli mimari yapıları iç içe geçmiş diyebiliriz. Ülkemize son derece yakın bir konumda yer alıyor olması da Türkiye’den Atina şehrine seyahat edecek yolcular için büyük bir kolaylık ortaya çıkarıyor. Üstelik kentin diğer Avrupa şehirlerine kıyasla ekonomik olması da ziyaretçiler için bir cazibe noktası haline gelmesine neden oluyor.

Atina otobüs bileti fiyatları elbette bileti satın alacağınız tarih, seyahat edeceğiniz otobüs firması gibi etkenlere göre değişiyor. Bu nedenle Atina otobüs bileti için sabit bir fiyat belirtmek mümkün değil. Ancak en kısa zaman içerisinde, konforlu bir yolculukla Atina şehrine seyahat etmek istiyorsanız sektöründe 20 yılı aşkın bir deneyimle yolcuların yanında olan NeredenNereye.com üzerinden en uygun Atina otobüs biletlerini online olarak satın alabilirsiniz.

Atina’da Gezilecek Yerler
Türkiye üzerinden Atina otobüs bileti satın alarak seyahat edebileceğiniz bu şehirde; Avrupa’nın en eski yerleşim merkezlerinden biri olması nedeni ile çok sayıda tarihi ve kültürel miras bir arada bulunur. Atina otobüs bileti satın alarak şehre seyahat ettikten sonra, “Akropolis, Athena Nike Tapınağı, Parthenon, Erectheion, Akropolis Müzesi, Antik Agora, Hephaistos Tapınağı, Atina Ulusal Arkeoloji Müzesi, Plaka, Anafiotika, Panathenaic Stadyumu, Bizans Müzesi, Kiklad Sanat Müzesi, Kutsal Havariler Kilisesi” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz. En uygun Atina otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Atina (Yunanistan) Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr