Yolcu Sayısı
1

Alpullu otobüs bileti

Alpullu Otobüs Bileti

Alpullu otobüs biletleri

Alpullu, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Kırklareli’nin ilçelerinden biri olan Babaeski ilçesine bağlı noktalardan bir tanesidir. Bölge demir yolları bakımından gelişmiş olarak göze çarpmaktadır. Bu bölge içerisinde Atatürk’ün kaldığı lojmanlardan biri bulunmaktadır ve bu yer Atatürk köşkü olarak anılır. Bu lojmanlar günümüzde Alpullu şeker fabrikasına bağlı olarak bulunmaktadır. Şeker fabrikası aynı zamanda bölgenin bir numaralı ekonomik kaynağıdır.

Sessiz huzur dolu ve dingin bir tatil geçirmek için aileniz ile birlikte ziyaret edebileceğiniz nadide noktalardan bir tanesi olarak Alpullu’yu rahatlıkla seçebilirsiniz. Bu bölgeyi ziyaret eden insanların ilgisini çeken özelliklerinden bir tanesi de yöre halkının misafirlerine karşı göstermiş olduğu sıcaklıktır. Özellikle misafirlerine yörenin kendine has lezzetlerinden tatmaları konusunda oldukça yardımcı olurlar.
Alpullu ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken yöresel lezzetler arasında, boş mantı, kaçamak, kenarlar, pırasa böreği, Kırklareli köftesi, yağlı turşu, pancarlı erik kompostusu, manca yer almaktadır.
Aplullu ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, İğneada Limanköy, Pınarhisar Kalesi, İğneada Feneri, Beğendik Köyü, Yıldız Dağları, Karanlık Köyü, Kıyıköy Camii, Sislioba Kalesi, Poliçe Koyu yer almaktadır.
Marmara bölgesinde yer alan bu küçük bölge size uzun zamandan beri hayalini kurduğunuz sessiz tatil sağlayabilir. Bu ilçeye yerinde bir tatil düzenleyerek şehrin yıpratıcı yapısından uzaklaşabilirsiniz. Bu seyahat için neredennereye.com adresi üzerinden Alpullu otobüs bileti satın alabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr